Zabudnime na apky, zoznámme sa s mužom v reálnom svete!

Aj vy ste už skúšali nejednu zoznamovaciu aplikáciu a stále bez výsledku?

mužom v reálnom svete
Image by Jan Vašek from Pixabay

Hodiny a hodiny trávite na mobile listovaním či písaním si s neznámymi mužmi, ale stále z toho nič nie je? Zabudnite na aplikácie, odtrhnite oči od mobilu a viac sa poobzerajte okolo seba v reálnom, nie vo virtuálnom živote!

Tu je pár bezbolestných rád, ako sa postaviť na vlastné nohy, vybrať von a nájsť reálnu osobu, s ktorou sa budeme nielen virtuálne stretávať:

Prehodnoťme vlastné očakávania

Vieme, koho vlastne hľadáme? Nie sú naše očakávania priveľmi nereálne? Chceme partnera na dlhodobý vzťah alebo len na dni, keď sa chceme baviť? Nemáme vysoké nároky? Každá z nás chce, aby jej partner mal čo najviac pozitívnych vlastností, bol pekný, milý, príjemný, pozorný, citlivý, aby dobre zarábal… Na úvod si urobme tabuľku s tými najpodstatnejšími vlastnosťami, ktoré by mal mať – stačia štyri, nie očakávať, že spadne z neba muž, ktorý nám bude stopercentne ušitý na mieru.

Viac sa usilujme

Keď budeme sedieť na gauči a čakať, že zrazu zazvoní pán dokonalý, nikdy sa partnera nedočkáme. Treba vyjsť von zo svojej ulity, medzi ľudí, do spoločnosti, na rôzne záujmové krúžky, prednášky, či do obchodného centra alebo večer do baru – všade je možnosť, že stretneme niekoho, s kým si padneme do oka. Vyskúšajme nové miesta, kde sme ešte neboli a ak sa bojíme ísť sama, dohodnime si stretko aj s kamarátkou a vyberme sa spolu na lov.

Pripravme sa na situáciu vopred

Dnes, v čase moderných technológií, má čoraz viac ľudí trému a úzkosť, ak sa majú stretnúť s nejakou osobou v reálnom živote. Vopred si premietnimt v hlave situácie a pripravte sa na ich riešenie. Nacvičme si, ako reagovať, keď nás osloví príjemný muž. Buďme pri tom vždy však samy sebou! Divadlo a umelosť odradí väčšinu mužov hneď.

Naučme sa hovoriť nie

Niektoré ženy, ktoré sú dlhšie obdobie bez partnera, robia jednu zásadnú chybu: Hneď čo prvý muž o ne prejaví záujem, idú do toho. A to aj vtedy, ak nespĺňa kritériá, ktoré si predtým vytvorili na výber partnera. Myslia si, že ktokoľvek je lepší ako nikto, žiaľ potom neraz končia v nefunkčných vzťahoch a často s ešte viac zlomeným sebavedomím. Takže, nie je dobré mať prehnané očakávania, ale zase ani brať prvého, ktorý príde do cesty.

-sz-