Zamilovaná do kolegu? Na toto dávajme pozor!

Mnoho vzťahov začína v práci. Nečudo: trávime tu veľa času a prežívame rôzne situácie. Spolupráca s kolegami môže prerásť do vážnejšieho vzťahu, ktorú už s kolegialitou nemá veľa spoločného. Štrnásť percent párov, ktoré vznikli na pracovisku končí manželstvom. Na čo sa pripraviť, ak ste zamilovaná do kolegu?

zamilovaná do kolegu
stock.adobe.com

Neprenášajme lásku na pracovisko

Snažme sa v práci zostať vždy „len“ kolegami. Objatia, bozkávanie sa a iné prejavy zamilovanosti do práve nepatria, nech je to medzi nami akékoľvek vášnivé. Radšej sa dohodnime na spoločnom obede mimo pracoviska. Prejavy lásky negatívne vplývajú aj na kolegov a znižujú vašu profesionálnu úroveň v ich očiach. Byť zamilovaná do kolegu si vyžaduje opatrnosť, diplomaciu a sebaovládanie – ak chceme, aby vzťah mal budúcnosť.

Pozor na „ponorku“

Láska z práce môže byť nebezpečná aj z iného dôvodu. Sme s partnerom prakticky celý deň a potom aj v súkromí. Samozrejme, záleží od toho, či s ním pracujeme v jednej kancelárii alebo vo veľkej firme, kde sa prakticky cez deň ani nevidíme. V každom prípade, neustála blízkosť môže byť postupom času až priveľmi ničivá a vzťahu neprospieva.

Neprenášajme si prácu domov

Vzťah a spolužitie s kolegom má aj iné nástrahy. Častou chybou je prenášanie práce do domácnosti, či na rande. Nedovoľme pracovným problémom, aby sa dostali medzi nás a aby sme ich riešili vo voľnom čase. Je veľmi častým problémom, že dvaja ľudia, ktorí pracujú v rovnakej oblasti alebo na rovnakom pracovisku vedú pracovné debaty nielen pri večeri, ale dokonca aj cez víkend v posteli.

Vyjasnime si čo od vzťahu očakávame

Vzťah na pracovisku niekedy ovplyvňuje aj všetkých ostatných zamestnancov. Dávajme si veľký pozor na to, aby sme milovanú osobu neuprednostňovali v práci, nezvýhodňovali. Je množstvo prípadov, keď sa z mladej neskúsenej osoby zrazu stala manažérka alebo osoba na vysokom poste neadekvátnom vzhľadom k nej skúsenostiam. Nejde len o ženy.