Žiarlivosť ničí vzťahy: Ako ju prekonať?

Či chceme alebo nie, každý z nás v istých momentoch cíti žiarlivosť. Je dôležité, či s ňou vieme racionálne pracovať alebo ju – naopak – živíme tak, že nám žiarlivosť ničí partnerské vzťahy. Štúdia ukázala, že muži skôr žiarlia na sexuálnu neveru, kým ženy na emocionálnu. Ako vybabrať so žiarlivosťou, aby nám neničila život?

Žiarlivosť ničí

Čo je to žiarlivosť

Jedna známa terapeutka tvrdí, že: „Žiarlivosť a závisť sú dve vetvy na tom istom strome.“ Žiarlivosť však obsahuje trochu viac strachu a obáv, závisť zase viac odporu. Môžeme žiarliť na priateľa, ktorý trávi viac času s inými ľuďmi, pretože sa obávame, že sú pre neho dôležitejší ako my. Závidieť môžeme priateľovi, ktorí získal v práci to čo sme vždy chceli, ale nemali sme dostatočnú podporu. Dôležité je pracovať s týmito pocitmi a nezamieňať ich.

Zastavme nezdravé myslenie

Žiarlivosť je ako lavína. Naučme sa zvládať techniku, ktorá ju vie stopnúť. Keď si všimneme, že naše emócie sa vyhrocujú a žiarlivosť naberá na obrátkach, povedzme si stop. Neživme ďalej žiarlivostné myšlienky, ale venujme sa úplne niečomu inému, pozitívnemu a praktickému.

Všímajme si, čo sa deje v našom tele

Žiarlivosť podobne ako iné vyhrotené emocionálne stavy súvisí aj so zmenou fyzickou. Zvýši sa nám tlak, rozbúši srdce, dýchanie sa stane plytším a rýchlejším. Môžeme sa potiť, mať zrazu studené končatiny. Je to výsledok pocitu ohrozenia, paniky, ktorá býva neraz prehnaná. Naučme sa zvládať tieto fyzické zmeny, upokojiť, spomaliť a prehĺbiť dýchanie. Potom sa zmení aj náš spôsob uvažovania.

Zbavme sa nadmernej energie

Cítime sa že už-už vybuchneme… Najlepším riešením v tejto situácii je obliecť si športový úbor a vybrať sa buď do fitcentra alebo von, zabehať si či na bicykel. Dokonca aj studená sprcha pomôže presmerovať našu prebytočnú energiu a poskytnúť nám dostatok priestoru na to, aby sme prehodnotili svoju žiarlivosť a mali ju pod kontrolou.

-sz-

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a piatich z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom kozmetiky Fa Brazilian Vibes od spoločnosti Henkel.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Spoznajte a vychutnajte si nádhernú atmosféru Brazílie práve tu a teraz

Všetci túžime po zážitkoch, objavovaní nových dobrodružstiev a tiež sa chceme cítiť dobre. Zatvorte oči a predstavte si, že stojíte pri brehu oceánu a všetkými zmyslami si užívate exotické vône a pocit slobody. Novinka Fa Brazilian Vibes vás odveje na miesto plné nekončiacej zábavy, chytľavých rytmov a s horúcimi slnečnými dňami aj v období zimy. Vydajte sa do Brazílie a ponorte sa každý deň do výrazných farieb a exotických vôní. Rozmaznávajte svoje telo i zmysly s produktmi obsahujúcimi 100 % prírodné extrakty, ktoré sú šetrné k vášmu zdraviu a prírode.

Edícia Fa Brazilian Vibes vám pomôže objaviť rajskú atmosféru Brazílie s tajomnými a sviežimi vôňami prostredníctvom sprchovacích gélov a deodorantov pre mužov a ženy. Produkty sú rozdelené podľa vône do dvoch radov – Amazonia Spirit a Ipanema Nights.

Ipanema Nights

Odkrýva exotickú a stimulujúcu atmosféru Brazílie so zvodnými a energickými vôňami. Nechajte sa unášať svojimi zmyslami a užívajte si každé sprchovanie!

Rad Ipanema Nights pre ženy obsahuje sprchovací gél, dezodorant a roll-on so zmyselnou vôňou nočného jazmínu, pačuli, vanilky a marakuje. Sprchovací gél obsahuje prírodné výťažky zo sladkej marakuje, ktorá je považovaná v Amazonii za ovocie povzbudzujúce vášeň.

Rad Ipanema Night pre mužov obsahuje sprchovací gél, dezodorant a roll-on so sladkastou, ľahkou a sviežou vôňou guarany a citrusov, ozvláštnené dotykom jalovca.

Amazonia Spirit

Objavte čarovnú atmosféru Brazílie s tajomnými, sviežimi vôňami Amazonia Spirit. Zahaľte vaše zmysly a vstúpte do divočiny.

Rad Amazonia Spirit pre ženy obsahuje sprchovací gél, dezodorant a roll-on s osviežujúcou vôňou zelenej tuberózy, kaktusovej vody a zelených kokosov. Dôležitou ingredienciou je maslo s lahodnou orechovou vôňou z plodov palmy murumuru, ktoré rastú v Brazílii v okolí amazonského dažďového pralesa.   

Rad Amazonia Spirit pre mužov obsahuje sprchovací gél a deodorant s okúzľujúcou vôňou fazúľ tonka, ktoré sú ovocím zo stromu Dipteryx Odorata pôvodne pochádzajúcim z Brazílie. Jeho vôňa pripomína zmes vanilky, mandlí a škorice. Zo zloženia postupne ucítite tiež citrusy, vôňu mora a cédrového dreva.

Ponorte sa každý deň do výrazných farieb a exotických vôní vďaka novinkám Fa Brazilian Vibes, ktoré ako prvý rad značky Fa ponúkajú 100 % prírodné extrakty a certifikát vegánskej kozmetiky. Ten okrem iného ručí za to, že produkty neobsahujú žiadne ingrediencie živočíšneho pôvodu a samozrejme žiadne prítomné zložky ani hotové produkty neboli testované na zvieratách.Produkty takým spôsobom prispievajú nielen k vášmu zdraviu, ale aj k udržateľnosti prírody. Nájdete ich v moderných dizajnových obaloch, ktoré sú inšpirované obľúbenými cestovateľskými destináciami.

Výhercovia:

Martin Mánik
Zuzana Ovšonková
Tatiana Filípková
Daniela Drozdová
Antónia Špániková