Znaky, že ešte stále ľúbi bývalú

City bývajú niekedy riadne pomotané. Napriek tomu, že sa rozídeme s partnerom, ešte celé roky môžeme na neho myslieť. A nielen to, aj k nemu prechovávať city. Čo ak nám to však hrozí z opačnej strany? Ako zistíme, že muž s ktorým sme sa nedávno zoznámili ešte stále ľúbi svoju bývalú?

ľúbi bývalú

Začínať si nový vzťah, keď máme ešte stále srdce v bývalom nie je férové. Toto sú výstražné znamenia, ktoré hovoria o tom, že náš nový priateľ ešte neprekonal bývalý vzťah a nie je pripravený na nový, hoci sa tak môže tváriť:

Je na ňu stále nahnevaný

Ak sme nahnevaní na svojho bývalého partnera, znamená to, že sme ešte koniec vzťahu s nimi neprekonali. Rovnako to je u mužov. Ak pri spomienke na bývalú vyjadruje hnev, bolesť, silné rozrušenie, nie je ešte stále stotožnený s rozchodom. V čase, keď sa skutočne „odsťahuje“ z bývalého vzťahu, je mu ex-partnerka ľahostajná a necíti bolesť, ani hnev.

Všetko mu ju pripomína

Stále spomína miesta, ktoré spolu navštívili, povie nám, že máme podobný parfum alebo vkus ako ona. Alebo, že jej by takáto večera nechutila, takýto film s ňou chcel vidieť a podobne. Nielenže to je jasná známka, že ešte neprekonal bývalý vzťah, ale je to bolestivé a nefér aj voči nám. Od takéhoto muža radšej preč, aspoň kým nebude s bývalým vzťahom vyrovnaný.

Stále sa zaujíma o jej život

Sleduje, kde a s kým chodí, kýva, ako sa jej darí v práci. Kontroluje sociálne médiá, hľadá každú správu o nej, spôsob ako sa s ňou nenápadne spojiť. Je síce v poriadku zostať priateľmi s bývalými, ale nie byť posadnutý tým, čo sa deje v ich živote. Znamená to len jedno – ešte stále dúfa, že sa k nemu vráti.

Je v kontakte s jej rodinou

Vzťahy nie sú len o dvoch ľuďoch, aspoň nie tie dlhodobé. Zvyčajne sa zoznámime aj s jeho rodičmi, súrodencami či vzdialenejšími príbuznými. Ak však aj po rozchode s bývalou udržiava kontakt s jej rodinou, neveští to nič dobré. I toto puto – ak nie je čisto obchodné – po rozchode zvyčajne končí. Nikdy nie je dobré nechávať spojivá medzi takéto minulosťou a budúcnosťou.

-sz-