Znaky, že nie ste dobrá partnerka pre trvalý vzťah

Ak hovoríme o toxickom alebo nefunkčnom vzťahu, často spomíname chyby, ktoré robí náš partner. Pozrime sa však do vlastných radov. Aká ste vy partnerka pre neho? Nie ste práve vy tá toxická osoba vo vzťahu?

Toto sú znaky, že nie ste dobrá partnerka pre trvalý vzťah

Mali by ste sa nad sebou zamyslieť a zmeniť prístup k partnerovi, prípadne ku vzťahu ako takému:

partnerka pre trvalý vzťah
https://www.shutterstock.com

Finančné záležitosti sú len na ňom

Je príjemné, keď muž žene zaplatí večeru, či drink, ale nemalo by to byť tak stále. Ak nikdy neuvažujeme o tom, že by sme prevzali časť finančnej zodpovednosti za spoločne strávený čas, je to veľmi zlou známkou. Nehovoríme o tom, že by sme mu mali platiť, ale prispieť na kino, zábavu v meste či výlet je viac ako vhodné.

Žiarlime, ak je šťastný z niečoho, čo s nami nesúvisí

Jednoducho, máme pocit, že by mal byť šťastný len z nás a spoločných zážitkov s nami. Veľmi zlý prístup. Prečo by sa nemohol tešiť z úspechu v práci alebo z príjemného rozhovoru s kamarátom?

Hádame sa bez dôvodu

Muži neznášajú na ženách, ak neustále hľadajú dôvod na hádky a vyvolávajú ich aj bezdôvodne. Je to detinské a naivné. Zamyslime sa, prečo to robíme? Čo tým chceme získať? Chceme mu ublížiť alebo potrebujeme viac pozornosti? To všetko sa dá vyriešiť aj iným spôsobom.

Všetko, čo navrhne, odmietneme

Na jednej strane chceme, aby pre nás urobil očarujúci program, na strane druhej, všetky jeho nápady zmietneme pod čiernu zem. Presadíme si len svoje. Ako by sme sa cítili, keby to bolo naopak?

Mohlo by vás zaujímať

Najčastejšie klamstvá mužov na prvom rande

Chystáte sa na rande s novým potenciálnym partnerom? Dávajte si pozor na klamstvá, ktoré muži –a niekedy i ženy – na prvom rande používajú. Prvé rande je… Čítaj ďaľej

Kamarátkam sa na partnera sťažujeme

Kamarátky si povedia všeličo, neraz aj detaily intímností. Ale určite nie je v poriadku, keď sa pri ňom tvárime, že všetko je OK a pred kamarátkami sa na neho len a len sťažujeme. Je to presne to, čo nechceme, aby robil on! Partnerka pre trvalý vzťah to nerobí!

Keď sa má stretnúť s kamarátmi, urobíme mu scénu

My sa, prirodzene, s kamarátkami stretávame, ale on by sa nemal. Nepáči sa nám, keď ide niekam bez nás a už vôbec nie, ak mu tam má byť príjemne! Pritiahnuté za vlasy, nie? Dobrá partnerka to jednoducho nerobí.