Známosť cez internet alebo ako nenaletieť

Všetci chlapi sú klamári a sukničkári?

Možnosť zoznámiť sa cez internet využíva čoraz viac ľudí. Málokto má čas a možnosti na iné zdĺhavejšie spôsoby zoznámenia. Je to praktické, rýchle, jednoduché. Vďaka debatám cez rôzne chaty vieme veľmi dobre vyselektovať mužov, s ktorými by sme sa chceli bližšie poznať a oťukať si ich. Má to však jeden háčik – nie každý je na internetových zoznamkách úprimný, mnohí používajú falošné fotografie a vymyslené príbehy, ktoré dokážu živiť dlhé mesiace…

Známosť

Nie je vždy zlato, čo sa blyští

I z toho najmilšieho muža na internete sa môže vykľuť násilník, lámač ženských sŕdc, klamár, či zlodej. Dôležité je, aby sme sa vyhli takým skúsenostiam, aké má napríklad naša čitateľka Lenka: „Skvelý profil, úžasné vlastnosti, šarmantný džentlmen – tak by sa dal opísať Marek podľa jeho internetového profilu a komunikácie. Nezadaný, zamestnaný v Rakúsku, s vysokou školou, sklamaný bývalou láskou hľadá ženu na celý život… Písali sme si spolu šesť mesiacov – najprv zriedkavo, potom denne aj niekoľkokrát. I keď vizuálne nebol práve môj typ, jeho vlastnosti ma presvedčili.“

Klamstvá od hlavy po päty

Po pol roku si dohodli osobné stretnutie. Lenka bola už v úvode rozčarovaná. Dotyčný bol totiž podstatne starší ako na fotografii – aj o 20 rokov! Okrem toho, postupne začalo vychádzať najavo, že vôbec nepracuje v zahraničí, nemá ani strednú, nie to ešte vysokú školu, aj bývalá známosť bola výmyslom – navyše, ešte stále mal vážny vzťah. Samozrejme, kým toto vyšlo najavo, trvalo to dlhé mesiace. Lenka sa dodnes z rany pod pás nespamätala a vraví, že už nikdy v živote láska cez internet – zabila rok času s človekom, ktorý nestojí ani za minútu!

Známosť Sklamaných je stále viac

Stačí sa pozrieť na sociálne siete a nájdete tam množstvo veľmi podobných, ale aj vážnejších príbehov žien, ktoré neboli len oklamané, ale aj zneužité, na pravdu však mnohé prišli až po mesiacoch vo vzťahu. Samozrejme, nie každý muž na internetovej zoznamke je klamár, násilník, či podvadznoha, ale riziko tu vždy je. Ako sa vyhnúť negatívnym skúsenostiam a odhaliť klamára včas, aby sme netrpeli a nemali zlomené srdce?

Ženy, ktoré už naďabili na takýto typ muža tvrdia, že najdôležitejšie je počúvať svoju intuíciu a riadiť sa pudom sebazáchovy. Konajme teda ešte predtým ako sa niečo stane, nie potom. Potom je už zbytočné nariekať nad rozliatym mliekom, a to rozliate mlieko dokáže niekedy veľmi bolieť.

Tu je pár ďalších rád, ako sa nesklamať pri zoznamovaní cez internet:

* Všetky informácie, ktoré nám povie, berme s rezervou. Najväčšiu chybu robia ženy, ktoré skočia na každé slovo, ktoré nová známosť povie, slepo mu veria a nedopustia ani štipku pochybnosti. Takéto bývajú najviac a najčastejšie sklamané. Dôvera potrebuje čas. Je omnoho praktickejšie neveriť spočiatku takmer nič a neskôr overovaním a dlhšou osobnou komunikáciou si pravdivosť jeho výrokov potvrdzovať.

* Nesabotujme samy seba. To je ďalšia častá chyba, ktorú robia mladé ženy. Vieme, čo je pre nás najlepšie, ale nerobíme to. Možno aj cítime, že dotyčný je klamár, podvodník, že nás chce zneužiť – a dovolíme mu to. Je to kontraproduktívne. Vedome mu dovolíme, aby nám ublížil, zranil nás, využil, pretože sa veľmi bojíme zastaviť ho v tejto činnosti. STOP! Toto nikam nevedie! Ak to nezvládame samy, požiadajme o pomoc blízkych!

-sz-