Chceli by ste schudnúť bez námahy a rýchlo?

Nie je to nemožné, má to ale svoje pravidlá

Poznáte tie dobré rady – menej jedz a viac behaj, nejedz toto a jedz len tamto.  Bohužiaľ, takéto rady sú z dlhodobého pohľadu neúčinné, ak nepoznáme pravidlá hry zvanej „chudnutie bez jojo efektu.

schudnúť bez námahy

Neustále počítanie kalórií, cvičenie podľa nespočetného množstva aplikácií v mobile, či snaha každý deň ignorovať hlad a jesť úplné minimum? To je  zbytočné trápenie, ktoré vás neprivedie ku strate prebytočných kilogramov tuku tak, aby sa vám nevrátili späť.

Ako schudnúť bez jojo efektu

Najskôr sa treba cielene zbaviť prebytočného tuku úspešne našetreného rokmi komfortného života a nesprávneho stravovania. Následne je potrebné zmeniť životosprávu, prejsť na racionálne stravovanie tak, aby sme si tú super sexy postavu udržali natrvalo.

„Cielené zbavenie sa tuku, či už podkožného alebo vnútrobrušného, čiže viscerálneho, sa dá najlepšie riadenou ketózou, ktorá má ale svoje pravidlá,“ vysvetľuje Ľuboš Kravárik, vedúci Centra redukcie hmotnosti Slim Team v Bratislave.

schudnúť bez námahy

Čo je to ketóza?  Je prirodzený stav metabolizmu, keď organizmus vyrába ketolátky z tuku, ktoré potom používa ako zdroj energie namiesto sacharidov. Najskôr je potrebná diagnostika, teda zistiť, ako na tom človek vlastne je. Zmerať zloženia tela na bioimpedančnom prístroji,  aby sa zistilo rozloženie svalovej hmoty, tuku v tele,  identifikovali sa problematické partie a skontrolovala rýchlosť metabolizmu.

Následne dôjde k nastaveniu vysoko proteínovej, nízkokalorickej a nízkosacharidovej diéty, pri ktorej sa navodí stav ketózy, ale zároveň sa ochráni svalová hmota a efektívne štiepenie tukov v tele. Tu je veľmi dôležité, aby bol priebeh ketózy pod dohľadom výživového poradcu a pravidelne monitorovaný na spomínanom bioimpedančnom prístroji. Pri nesprávnom nastavení totiž môže hroziť úbytok svalovej hmoty, čo určite nie je cieľom toho, kto sa chce zbaviť prebytočného tuku.

Pri správnom nastavení diéty, pretože aj chudnutie prostredníctvom ketózy má svoje pravidlá, klient/klienta stráca priemerne 5 kg čistého tuku mesačne, ale súčasne si  udržuje svoju svalovú hmotu.

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a jedného z vás vyžrebujeme a odmeníme bezplatnou mesačnu kúrou chudnutia Dr. Slim.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Odpoveď na súťažnú otázku hľadajte na DoktorSlim.sk