Veľká veľkonočná súťaž s Milkou

Príchod jari je spojený s mnohými zvykmi a tradíciami. S Veľkou nocou sa už typicky spája farbenie vajíčok, pletenie korbáča a šibanie dievčat. My máme pre vás tentoraz tip na zvyk, ktorý v našich končinách v priebehu času tak trochu upadol do zabudnutia, ale určite stojí za to ho znovu obnoviť.  Je hravý, jemný a bude baviť nielen vás, ale predovšetkým vaše deti. Ide o hľadanie vajíčok alebo inak povedané vajickobranie.sk.

Hľadanie vajíčok, cukroviniek a ďalších dobrôt sa traduje už od 16. storočia. Deti sa tešili na rôzne zvieratká, akými boli líška, sliepočka či škovránok, ktoré im na záhrade skrývali veľkonočné poklady. Neskôr sa po celom svete rozšírila legenda o zajačikovi, ktorý znáša vajíčka a skrýva ich deťom na poliach a v záhradách. Do Čiech sa táto tradícia dostala v 19. storočí z Alsaska. Dodnes má silnú tradíciu najmä v susednom Nemecku, Rakúsku, ale i vo Francúzsku a v Austrálii.

Zahrajte sa aj vy počas tohtoročných veľkonočných sviatkov na zajačika a vyskúšajte túto jemnú tradíciu. Pripravte pre svoje deti vajíčkobranie a zábavu pre celú rodinu. Zapojte sa do súťaže o čokoládové pochúťky.

Pokiaľ sa zamýšľate nad tým, ako vajíčkobranie pre svojich blízkych zorganizovať, nechajte sa inšpirovať skvelými tipmi na webe vajickobranie.sk, kde nájdete aj odpoveď na našu súťažnú otázku.  

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a desiatich z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom Milka.

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!