Na svete je liek proti “kocovine”

Najnovšie výskumy kaktusu Opuncie figovej priniesli nečakané výsledky. Vedecká štúdia zverejnená tímom amerických vedcov pod vedením Jeffa Wiessa odhalila, že výťažok z opuncie figovej má blahodárne účinky pri zmierňovaní nepríjemných fyzických stavov po požití nadmerného množstva alkoholických nápojov, ľudovo povedané ,,opici,,.

1000_Ruky--poharikyTento stav sa prejavuje žalúdočnou nevoľnosťou, bolesťami hlavy, poruchou spánku, triaškou a celkovou fyzickou a psychickou únavou. Počas spomínaného výzkumu pripravili vedci extrakt z plodov Opuncie. V podobe piluliek tento liek nechali požiť skupinou dobrovoľníkov počas toho, ako konzumovali ľubovoľné množstvo alkoholu rovnakého druhu. Ich účinok priamo neznížil promile alkoholu v krvi ale znížil symptómy intoxikácie a to až o 40%.

Opuncia figováČo je to teda za zázračnú rastlinu?
Opuncia figová (lat. Opnucia ficus-indica) je druh kaktusu ktorého pôvod siaha na územie dnešného Mexika. Jej sladké a šťavnaté plody sú dôvodom jej rozšírenia do všetkých teplých oblastí sveta. Obsahujú minerálne látky ako fosfor, horčík, vápnik, draslík, látok a vitamíny C, A a B. Je všeobecne známe, že alkohol významne prispieva k zníženiu obsahu minerálov a vitamínov v organizme. Zdraviu prospešné vlastnosti i najnovšie vedecké výzkumy Opuncie preto nemohli zostať nepovšimnuté výrobcami liečiv a výživových doplnkov. Extrakt z opuncie obsahuje vyživový doplnok 2KC, ktorý je novinkou na našom trhu. Výživový doplnok 2KC obsahuje unikátnu kombináciu účinných látok, okrem výťažku z opuncie aj vitamin C, jantárovú a fumarovú kyselinu, ktoré sú súčasťou každej živej bunky a podielajú sa na bunkovom dýchaní a enzymatickej premene toxického acetaldehydu, ktorý vzniká ako vedľajší produkt metabolizmu alkoholu a je 10 krát toxickejší ako samotný alkohol.

Čitateľská súťaž
Súťažte o liek proti kocovine. Piati z vás, ktorí odpovedia na súťažnú otázku, budú odmenení
 
 

Výhercovia sú:

1. Patrícia Paškanová, Slavošovce
2. Pavol Lazorík, Fričovce
3. Ján Lenický, Močenok
4. Mikulas Kirov, Košice
5. Andrea Šimeková, Smolenice