SPÄŤ
Zlosované

Tradičná chuť Slovenska

Od: Henrieta Karabova 5.6.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Mnohí z nás nedajú dopustiť na dobrý prívarok. Vedeli ste však, že toto u nás tak obľúbené jedlo, je slovenský unikát? Ak by ste si chceli pochutnať na prívarku napríklad v susednom Česku, asi by ste veľmi nepochodili. Väčšina Čechov totiž prívarok vôbec nepozná.

Tradičná chuť

Výnimočná chuť, vysoká výživová hodnota či nenáročná príprava, to sú vlastnosti, vďaka ktorým prívarok zastáva významné miesto v slovenskej kuchyni. Carpathia ctí tradície a zároveň uchováva to najlepšie zo Slovenska, preto pre Vás pripravila tradičné prívarky. Bez zdĺhavého namáčania si môžete pochutnať na poctivom šošovicovom, fazuľovom či zemiakovom prívarku, kedykoľvek naň dostanete chuť.

Prívarky Carpathia sa vyznačujú poctivým zložením. Nájdete v nich len to, z čoho si ich doma sami varievate – šošovicu, fazuľu alebo zemiaky, zápražku a korenie. Pridajte už len vodu a smotanu a do 15 minút máte na stole výdatný a poctivý obed či večeru, ktorý vás vráti do detských čias. No a nezabudnite ani na „čerešničku na prívarku“: uvarené vajíčko alebo kúsok klobásky. Dobrú chuť!

Čitateľská súťaž !!!

Odpovedzte na súťažnú otázku a troch z vás vyžrebujeme a odmeníme balíčkom s prívarkami Carpathia a k tomu v ľudovom šate – drevenú handmade varešku, folklórnu rajnicu a zásteru s čičmanským vzorom. Všetko, čo doladí kuchyňu každej gazdinky do slovenského ducha. 

Aby ste sa mohli zúčastniť súťaže, musíte sa registrovať na portál www.woman.sk. Po registrácii sa pomocou vašich prihlasovacích údajov prihláste na portál www.woman.sk a môžete súťažiť !!! Inak nemôžete byť zaradení do zlosovania!!!

Výhercovia:

1. Jana Kázmerová, Bratislava

2. Petra Soliarová, Nitra

3. Milan Pramnik, Presov

womangalérie VŠETKY