SPÄŤ
Wellness

5 ranných zvykov, ktorými by ste mali naštartovať deň

Od: Henrieta Karabova 26.10.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Zahrňte zopár ranných zvykov do vašej dennej rutiny a budete vyzerať a cítiť sa lepšie počas celého dňa

Musím priznať, že nie som ranostaj. Priala by som si, aby som bola, pretože ako u mnohých z vás, môj deň začína skoro. Nikdy som si neužívala vstávanie za zvonenia budíka. Často počujem zvuk môjho budíka použitý ako niečie zvonenie a nezáleží pritom, kedy počas dňa, no stále mi behá mráz po chrbte.

Jednu vec viem isto: Ak vstanete rozčúlení, budete pravdepodobne vyzerať rozčúlene celý deň. A vystresovaná tvár nie je atraktívna tvár. Takže, je čas vstať, spachtoši! Začnite dnes tým, že zahrniete tieto nové zvyky do vašej rannej beauty rutiny a vo výsledku budete vyzerať a cítiť sa lepšie.

naštartovať deň

Ranné beauty zvyky

Najdôležitejšie jedlo dňa

Ako prvé: Raňajky. Vynechajte presladené cereálie, javorovým sirupom preliate lievance alebo čokoládou poliate šišky. Naše telo potrebuje byť správne naštartované na začiatok nášho dňa správnym jedlom a bielkoviny sú číslo jeden v palive, ktoré potrebujeme. Raňajky, ktoré obsahujú veľa proteínov, nám pomáhajú cítiť sa plnšie počas rána. Je to dôležité, aby sme sa udržali od potreby chrumkania a zlých jedál počas dopoludňajších hodín a držať ich preč až do obeda.

Vstaňte so šálkou čaju

Vždy som bola milovníčkou rannej kávy. Ale práve pre kávový dych bol čas na zmenu. A zelený čaj je odpoveď. Nie iba preto, že vás zobudí, ale jeho antioxidanty pomáhajú bojovať proti poškodzovaniu voľnými radikálmi. Pamätajte si, voľné radikály sú kľúčovým vinníkom pri starnutí a antioxidanty nám dokážu zabezpečiť zdravé starnutie.

zelený čaj

Antioxidanty

To, čo dávame na naše telo, je rovnako dôležité ako to, čo dávame doňho. Preto pravidelne aplikujte pleťové produkty bohaté na antioxidanty. Takisto, vitamíny C a E pomáhajú odrážať poškodenia od voľných radikálov. Voľné radikály nájdete všade: v znečistení, ktorému sme vystavovaní každý deň, či v mnohých potravinách, ktoré denne jeme. Dokonca aj naše telo vytvára voľné radikály. Aplikovanie produktov bohatých na antioxidanty je nevyhnutnosť a tým myslím cleaner, tonikum, sérum a hydratačný krém. A ochrana pred slnkom je povinná predtým, než odíde z domu, nezáležiac od počasia.

H2O je spôsob cesty

Isto viete, aká dôležitá je voda a udržať telo hydratované. Ale viete o tom, že ranné pitie vody je extra dôležité? Každé štyri hodiny, ktoré využívate na váš krásny spánok, pripadá jedna hodina, keď vaše telo neprijíma žiadnu vodu. Keď vstanete, vaše telo potrebuje hydratovať. Keď ste dehydratovaní, jednoducho sa necítite najlepšie. Môžete mať bolesti hlavy, cítiť sa spomalene a nakoniec, vyzeráte dehydratovane navonok vďaka vystupujúcim jemným ryhám a vráskam.

Preto by sa vašim ranným rituálom malo stať vypitie pohára vody hneď po zobudení. Nielenže vám to pomôže hydratovať vaše telo, ale takisto sa vám nabudí metabolizmus a naštartujete váš deň tou správnou nohou.

Cvičenia ráno a pokoj poobede

Ak si môžete dovoliť mať malé cvičenia ráno, získate večer výhodu. Doprajte si ráno svižnú prechádzku, plávajte pred prácou alebo si dokonca dajte niekoľko  „kolečiek“ okolo vášho domu na bicykli. Cvičenie ráno vám môže pomôcť dosiahnuť lepší večerný spánok. A nezabúdajte, spánok nie je nadarmo dôvodom pre krásu.

Takže, začnite cvičiť a nechytajte sa stišovacieho tlačidla. Položte si váš budík na koniec izby a budete donútení vstať z postele a vypnúť ho. Znie to ako mučenie, no nie? Ale raz oceníte benefit a budete na seba hrdí.

Začnite každý deň nasledujúcimi rannými beauty tipmi a budete milovať ráno. Starostlivosť o vaše telo a vašu pokožku je dôležitá. Pamätajte si, zdravé telo a pokožka sú vždy najkrajšie.

womangalérie VŠETKY