Domáce kúpele – ich alchýmia

Pripravte si domáce kúpele

Ak máte chuť dopriať si doma, v príjemnom prostredí vlastnej kúpeľne úplne nový zážitok zo sprchovania, skúste si pripraviť domáce kúpele – domáci sprchový šampón a domáci telový píling. Ich príprava je jednoduchšia než by ste si mysleli. Navyše, ich vôňu možno pomocou esenciálnych olejčekov obmieňať podľa ľubovôle..

zena v sprche dreamstime_xs_68530787

Rýchly sprchový šampón

Suroviny:
1/4  šálky kokosového mlieka, 1/3 čistého prírodného mydla (alebo 2 dl čistého mydlového koncentrátu), pár kvapiek esenciálneho olejčeka podľa vlastného výberu (napríklad citrónový, mandarínkový, pomarančový, levanduľový, ružový).

Postup:
Ak na prípravu domáceho sprchovacieho šampónu použijeme tuhé mydlo, najprv ho nastrúhajme na jemnom strúhadle.  V prípade, že sme sa rozhodli použiť čistý mydlový koncentrát, stačí ho naliať do mixéra, potom pridáme kokosové mlieko a pár kvapiek esenciálneho voňavého olejčeka. Všetky ingrediencie dôkladne vymixujeme a potom nalejeme do sklenej fľaše. Domáce sprchovacie šampóny i tekuté mydlá je lepšie uskladňovať v sklených nádobách ako v plastových, pretože plastové sú viac porézne a rýchlejšie by sa v nich mohli množiť baktérie.

Voňavý píling s morskou soľou

Voňavý telový píling s morskou soľou si môžeme dopriať kedykoľvek doma a môžeme si vychutnať blahodarné účinky morskej soli na svoju pokožku aj bez dovolenky pri mori…

Príprava pílingu je veľmi jednoduchá: Do misky nasypeme morskú soľ, prilejeme primerané množstvo kokosového oleja (tak, aby nám zo soli a oleja vznikla hustejšia kašička) a napokon pridáme pár kvapiek esenciálneho olejčeka ľubovoľnej vôňe. Mimoriadne vhodné sú citrusové vône alebo levanduľová vôňa. Potom už stačí iba osprchovať sa a navlhčenú pokožku celého tela dôkladne vymasírovať voňavým morským pílingom. Pokožka sa krásne prekrví, premasíruje a odstránime z nej odumreté čiastočky. Potom už stačí iba dôkladne osprchovať a ošetriť pokožku vhodným telovým mliekom alebo krémom.

Save