Droždie – elixír zdravia a krásnej pleti

Droždie môže veľmi výrazne prospieť kráse i zdraviu. To  vedeli už naše babičky, ktoré tento elixír zdravia s veľkým úspechom využívali. Vedeli ste však o tom, že droždie môže nielen nádherne rozjasniť pleť, ale aj dokonale prečistiť celý organizmus a vyriešiť množstvo zdravotných problémov? Ak máte odvahu, vyskúšajte účinný kvasnicový detox na vlastnej koži.

droždie
Droždie – elixír zdravia

Tajomný kvasnicový detox

Zvyknite si na takýto pravidelný ranný rituál:

V pohári s vlažnou vodou alebo mliekom (môže byť aj akékoľvek rastlinné mlieko) rozdrobíme kúsok droždia. Dôkladne ho rozmiešame a rýchlo vypijeme… 😛  Ak ste si v tejto chvíli povedali “bŕr”, alebo niečo podobné – je to celkom pochopiteľné, pretože na túto špecifickú chuť si treba naozaj zvyknúť. Ak si však predstavíte, že ak tento jednoduchý rituál budete praktizovať pravidelne každý deň, prečistíte si celý organizmus. Vrátane hrubého čreva, zbavíte sa takto nafukovania, vyčistíte pečeň a podporíte dobré trávenie. Určite to stojí za úvahu vyskúšať tento elixír zdravia. Navyše, takýto ranný rituál sa už o pár dní veľmi očividne prejaví aj na vašej pleti, ktorá sa rozjasní, bude krajšia, čistejšia a žiarivejšia! 🙂

Čistaca kvasnicová maska s rýchlym účinkom

Ak potrebujete prečistiť a rozjasniť pleť, zbaviť ju zápalov a vyčistiť upchaté póry, doprajte jej kvasnicovú masku. Kocku droždia rozdrobte v troche vlažnej vody alebo mlieka. Môžete pridať aj vyšľahaný vaječný bielok, trochu medu a zopár kvapiek citrónovej šťavy. Túto hmotu si naneste na pleť a nechajte pôsobiť 10 minút. Potom umyte vlažnou vodou. Zľahka osušte a ošetrite hydratačným krémom.

Dobrá rada:

Je jedno, či použijete klasické droždie z obchodu, alebo pivovarské kvasinky v tabletách z lekárne. Dôležité je, aby sa droždie nedostalo do kontaktu so soľou. Soľ kvasinky zabíja. Ak vám chuť kvasníc veľmi prekáža, skúste namiesto vody alebo klasického mlieka používať ochutené mlieko – napríklad vanilkové alebo čokoládové. S týmito príchuťami možno kúpiť aj rastlinné náhrady mlieka – napríklad sójové mleko alebo mandľové mlieko.