Olivový olej – kozmetický kufrík vo fľaštičke

O tom, aký je čistý a za studena lisovaný, čiže panenský olivový olej osožný pre naše zdravie, určite nemusíme ani písať, vedeli ste však, že ak máte fľaštičku olivového oleja, môžete ním celkom pokojne nahradiť celý rad kozmetických prípravkov?  Vyskúšajte!

Olivovy olej

Skvelé odličovadlo

Panenský olivový olej je jedným z najlepších prírodných odličovadiel – odstráni dokonca aj vodeodolný mejkap – stačí namočiť kozmetický tampónik do teplej vody, potom naň nakvapkajte pár kvapiek olivového oleja a používajte ráno i večer na čistenie pleti a odličovanie šminiek.

Blahodarný píling

Domáci telový píling si veľmi rýchlo pripravíme z troch lyžíc panenského olivového oleja, dvoch lyžíc trstinového cukru a niekoľkých kvapiek vonnej esencie (napríklad citrónovej, pomarančovej, mandarínkovej). Dôkladne rozmiešame a touto kašičkou si potom vydrhneme navlhčenú pokožku celého tela a nakoniec zmyjeme vodou.

Pohladí pokožku a lieči zápaly

Olivovým olejom môžeme natierať aj pokožku, ktorá má sklon k rôznym zápalom a vyrážkam – obsahuje totiž veľa vitamínu E, takže pôsobí protizápalovo a hojí aj drobné poranenia.

Vyžehlite si vrásky…

Ak máte pocit, že by ste potrebovali trochu vyhladiť vrásky, zmiešajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja s lyžicou citrónovej šťavy. Touto emulziou si aspoň 2x týždenne  vymasírujte pokožku tváre. Ak chceme, môžeme do zmesi pridať aj neochutený biely jogurt.

Vlasový zábal

Zábal z olivového oleja dodá hodvábny lesk vašim vlasom a pomáha aj proti rozštiepeným končekom: Zohrejeme 2 polievkové lyžice olivového oleja a zmiešame ho s jedným vaječným žĺtkom. Túto zmes vmasírujeme do vlasov, vlasy obalíme potravinovou fóliou a nakoniec omotáme ešte osuškou. Necháme pôsobiť 1 hodinu, potom zmyjeme šampónom a dôkladne opláchneme.

Jemné ručičky

Aj ruky potrebujú pravidelnú starostlivosť, aby boli jemné. Doprajme im aspoň raz za týždeň teplý kúpeľ z olivového oleja: Olivový olej zohrejeme vo vodnom kúpeli na príjemnú teplotu, potom doň na 10 minút ponoríme obe ruky a necháme pôsobiť . Nakoniec ruky dôkladne osušíme papierovým obrúskom a jemne vymasírujeme. Pozor! Olej by mal byť iba mierne teplý – inak by sme sa mohli popáliť!!!

Zdravé nechty

Zohriaty olivový olej si dôkladne vmasírujeme do nechtov – mimoriadnu pozornosť venujme nechtovým lôžkam. Potom si na ruky navlečieme bavlnené rukavice a necháme pôsobiť.