SPÄŤ
Zaujímavosti

Vavrín alebo bobkový list

Od: Henrieta Karabova 12.2.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

bobkový list

Prináša úľavu, upokojí podráždenú pleť, zbaví vás lupín, pomôže vašim kĺbom. Bežne ho síce pridávate do omáčok ,ale viete, že je aj vynikajúcim liekom na boľavý chrbát ?

Bobkový list je poklad, ktorý ocenia všetci členovia rodiny. Je lacný a dostupný. Kúpite ho v každých potravinách. Pri nákupe si však dajte pozor, aby sušený bobkový list mal zelenkavú farbu a pevnú štruktúru ( nemal by sa lámať, ani rozpadať ). Iba tak máte istotu, že je naozaj čerstvý. Neskladujte ho viac ako jeden rok. Stráca potom svoju účinnosť :).

zena s mokrymi vlasmiProti lupinám
Na podráždenú a suchú pokožku hlavy pomôže výluh z bobkového listu. Ako si ho pripravíme?
Päť gramov bobkového listu, zalejeme vodou a spolu povaríme asi 10 minút. Nechajte lúhovať, pokým voda nezostane vlažná. Potom si takto pripraveným vlažným výluhom umyte vlasy.

bobkový listObklad na akné
Potrebujete si pripraviť odvar z 10 bobkových listov, zalejete 3 dcl vody a povarte ich päť minút a nechajte lúhovať. Do takto pripraveného odvaru namočte gázu alebo malý uteráčik a urobte si obklad, ktorý použijete na postihnuté miesta.

Proti migréne
Na prípravu čaju potrebujeme 5 g bobkového listu, ktorý zalejeme 3 dcl vody a 10 minút povaríme. Necháme lúhovať 4 hodiny, a potom čaj vypijeme.

Olej z bobkoveho lista

Na boľavé kĺby
Vyskúšajte na boľavé kĺby olej z bobkových listov. Do nádoby vložte 50 g bobkových listov, ktoré zalejte 70-percentným liehom. Nechajte lúhovať jeden deň. Potom pridajte 1/2 l olivového oleja, nádobu dajte do vodného kúpeľa a zahrievajte šesť hodín. Po vychladnutí olej sceďte a potierajte si ním boľavé miesta.

Proti moliam
Nasťahovali sa do vášho šatníka mole? Použite pascu z bobkových listov. Spoľahlivo ich odpudíte, ak do skrine zavesíte vrecúško naplnené napríklad aj bobkovým listom. Mole nemajú rady žiadne aromatické bylinky – takže ani bobkový list. Vrecúška vymeňte po troch mesiacoch.

 

-hk-

womangalérie VŠETKY