Viete strihať ofinu?

Viete si ostrihať ofinu? Veru, každý to nezvládne – ak si však osvojíte zopár užitočných trikov, zvládnete to hravo aj bez kaderníka, Ideálne je, ak si ofinu nestriháme bezprostredne po umytí, ale až po niekoľkých hodinách, aby sa vlasy mohli vrátiť do svojej prirodzenej pozície. Ak si napríklad umývate vlasy večer, ofinu si strihajte až ráno.

Aká dĺžka ofiny je správna?

V prípade, že máme ofinu už veľmi dlhú, zastrihnime si ju najprv pod koreň nosa – takto získame základnú dĺžku, ktorú budeme postupne skracovať. Dbajme o to, aby vlasy pri skracovaní neležali priamo na čele, ale ich trochu pozdĺžne nadvihnime medzi ukazovákom a prostredníkom a v takejto nadvihnutej polohe ich striháme.

Ako strihať, aby ofina pôsobila prirodzene?

Vlasy nikdy nestriháme rovno, teda súbežne s obočím, ale tak, že vlasy držíme medzi prostredníkom a ukazovákom jednej ruky,  zatiaľ čo druhou rukou zastrihujeme ofinu po malých kúskoch – najlepšie po milimetroch a tak, aby všetky vlasy v jednom prameni nemali rovnakú dĺžku, čiže môžeme strihať málinko došikma.

strihať ofinu
https://www.shutterstock.com

Iný spôsob: Ofinu si môžeme skrátiť aj prestrihávaním:  Do tenkého hrebeňa zoberieme celú ofinu po dĺžke, vytočíme ju nahor a nožničkami prestriháme konce, kým nie je dĺžka taká, akú potrebujeme. Postupujme opatrne  a stále kontrolujme, koľko sme odstrihli.  Vždy je lepšie odstrihnúť odrazu radšej menej ako viac…

Mohlo by vás zaujímať

Ako sa starať o vlasy poškodené žehličkou či farbením

Dnes už existuje toľko zábavných vecí, ktoré môžete robiť so svojimi vlasmi. Môžete si ich dať do rozkošných francúzskych vrkôčikov, vytiahnuť do strapatého drdolu, alebo… Čítaj ďaľej

Aká by mala byť šírka ofiny?

Bežne by ofina mala končiť nad vonkajšími kútikmi očí. Širšia by sa nemusela hodiť k tvári.

Rada na záver:

Na strihanie ofiny používajte vždy iba ostré kadernícke nožničky – teda nožničky, ktoré sú špeciálne určené na strihanie vlasov.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach