SPÄŤ
Domáci lekár

Vypadávajú vám vlasy? Skúste toto!

Od: Jana Vančová 17.5.2016
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vy máte smutnú náladu, ak vám po umývaní vlasov alebo pri česaní vypadne plno vlasov? Jasné, nie každý sa môže pochváliť krásnou, hustou a lesklou hrivou. A ak aj, nie vždy nám zdravé a husté vlasy vydržia po celý život. Ich kvalita i hustota sa v rôznych životných obdobiach mení a závisí nielen od nášho zdravia, ale aj od genetických dispozícií, bez následkov zvyčajne neostane ani tehotenstvo, menopauza, alebo celkom jednoducho – aj spôsob života…

blondinka vlasy dreamstime_xs_61673020

Napriek všetkému, svoje vlasy sa môžeme stále pokúsiť aj zachrániť. Tu sú rady, ktoré by mohli pomôcť:

Doprajte si vitamíny a minerály
Na kvalitu vlasov vplývajú nielen šampóny, ktorými si ich umývame, ale aj to, čo konzumujeme. Na jedálnom lístku by sa čo najčastejšie mali vyskytovať napríklad šalátové uhorky, pretože obsahujú kremík a ten zabraňuje vypadávaniu vlasov. Súčasne by sme mali piť mrkvovú šťavu, konzumovať mak, ktorý obsahuje veľa vápnika a plno užitočných vitamínov nájdeme v slnečnicových semienkach.  Hotovou vlasovou vitamínovou bombou sú Omega mastné kyseliny, železo a zinok. V jarnom a letnom období si často doprajme mladý hrášok, ktorý okrem železa a zinku obsahuje aj vitamín B. Ak vám neprekáža konzumácia mäsa a rýb, jedávajte pečeň, sardinky alebo krevety.

Nezabúdajte piť a doprajte si masáž hlavy
O pitnom režime sa už naozaj popísalo kadečo a v dôsledku toho to možno mnohí s príjmom tekutín aj tak trochu preháňajú. Nie každý  je totiž za každých okolností  schopný vypiť  2,5 litra tekutín. Treba však dbať na to, aby sme prijímali tekutiny pravidelne a v priebehu celého dňa a aby sme nepociťovali smäd. Blahodárne a stimulujúco na rast vlasov pôsobí aj jemná masáž pokožky hlavy, ktorú si môžeme dopriať napríklad po umývaní vlasov: Zmiešame 1 polievkovú lyžicu jojbového alebo mandľového oleja s dvoma kvapkami esenciálneho olejčeka (napríklad levanduľový, pomarančový, citrónový), týmto olejčekom si jemne navlhčíme prsty a potom si zľahka masírujeme pokožku hlavy. Takáto jemná a pravidelná masáž pokožky hlavy môže zakrátko s našimi vlasmi urobiť hotové zázraky!

 

womangalérie VŠETKY