4 mýty o domácnosti v zime, ktorým sa neoplatí veriť

Gazdinky si medzi sebou vždy radili a posúvali rôzne tipy. Žiaľ, takto vznikli aj niektoré mýty, ktoré sa týkajú údržby domácnosti počas zimy. Ktorým sa neoplatí veriť?

mýty o domácnosti

Keď nie sme doma, vypnime kúrenie

Každý chce čo najviac peňazí ušetriť, ale ak vypneme kúrenie, keď nie sme doma, môže to mať práve opačný efekt, nehovoriac o tom, že steny tiež vychladnú. Ak chceme šetriť, tak znížme teplotu, ale nie na menej ako 14 stupňov. Navyše, ak v mrazoch vypneme kúrenie chladné počasie ho môže poškodiť.

Tečúci vodovodný kohútik sa nemá v zime opravovať

Táto rada starých mám nie len rušivá, ale absolútne nefunkčná. Bez ohľadu na to, aké je počasie, ak nám kvapká voda z vodovodného kohútika, je tento problém potrebné čo najskôr vyriešiť – opraviť. Viete koľko vody, by ste minuli navyše, keby ste nechali kohútik celú zimu neopravený? Aj 5 000 litrov!

Máme viac času, načo volať opravára – skúsme to sami

V zime, najmä v období po Vianociach zvyčajne nemáme veľa peňazí navyše. Zato máme viac voľného času, a tak nám môže jednoducho napadnúť, že si domáce problémy vyriešime sami. Či sa nám už pokazila práčka, umývačka alebo treba riešiť niečo v kúpeľni, nemali by sme vždy ísť do toho s tým, že ušetríme. Áno, odborníci sú drahí, neraz už len za cestu zaplatíme veľa peňazí, ale s vodou a elektrinou sa rozhodne neoplatí hrať, ak v tom nie sme skúsení.

Zamrznuté potrubia rozmrazíme zapaľovačom

Na prvý pohľad dobrá idea, ale jen na prvý. Prišli sme na chatu a z kohútikov netečie žiadna voda, pretože potrubia sú zamrznuté? Je lákavé nahrievať ich otvoreným plameňom, aby sa rozmrazili, ale plameň môže potrubie poškodiť. Radšej vyskúšajme fén pri nízkej teplote alebo k potrubiu priložme fľašu s horúcou vodou. V prípade, že potrubie praskne, vypneme vodu a zavoláme vodoinštalatéra, ktorý problém bezpečne dorieši.

-sz-

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach