Ako využiť ponožky?

Ponožky sú dobré nielen na nohy, ale možno ich využiť aj na kopu iných užitočných vecí – neveríte? Presvedčte sa!

Čistenie žalúzií
Ak potrebujete očistiť žalúzie, nasuňte si na ruku starú, čistú mokrú ponožku a zľahka ňou zotrite prach z jednotlivých lamiel. Ešte účinnejšie bude, ak na ponožku dáte aj trochu čistiaceho prostriedku.

ponožkyNamiesto čistiacej hubky
Ani staré a nespárené ponožky netreba vyhadzovať – odkladajte si ich do škatule a keď si ich navlečiete na ruku, bez problémovvyčistíte aj ťažko dostupné kúty, či vyrezávaný nábytok.

Chráňte si podlahu!
Skôr než budete po hladkej podlahe presúvať ťažké kusy nábytku, navlečte na jeho nohy staré ponožky – predídete nepekným škrabancom na podlahe.

Leštíme auto
Potrebujete vyleštiť a navoskovať auto? Odkladajte si staré ponožky väčších veľkostí – natiahnuté na ruku sú ideálnou rukavicou na roztieranie vosku po karosérii.

Rebrík
Ak máte rebrík opretý o stenu a nechcete, aby vám ju odrel, navlečte na na jeho horné konce ponožky.

Krehké predmety
Ak máme doma drobné a krehké predmety zo skla alebo porcelánu a chceme ich uskladniť, pretože momentálne ich nepoužívame, využime na ich balenie nepoužívané ponožky. Takýmto spôsobom bezpečne uskladníme aj krehké figúrky či sošky a tento spôsob sa nám môže hodiť napríklad aj pri sťahovaní.

Perieme plyšové hračky
Aj  menšie plyšové hračky môžeme bezpečne oprať v práčke, ak ich povkladáme do ponožiek a zaviažeme ich, aby sa z nich nepostrácali očká, gombičky, mašličky a iné ozdobné aplikácie. Takto sa hračky bezpečne a bez ujmy krásne vyperú – pre istotu však na tento účel používame ponožky biele alebo aspoň svetlejších farieb, aby nepustili farbu do plyšových hračiek.