Fantastické nápady s uhorkovým nálevom

Aj vy patríte k tým, ktorí nálev zo sterilizovaných uhoriek vylievajú? Ak áno, prečítajte si nasledujúce rady – pravdepodobne sa odteraz vo vašej domácnosti bude tešiť väčšej popularite 🙂

nápady s uhorkovým nálevom

Výborný rýchly šalát

Ak máte chuť na rýchly čerstvý šalát a nechce sa vám ho nejako špeciálne ochucovať, skúste nasledovný recept: Nastrúhajte bielu hlávkovú kapustu, prípadne pridajte aj inú, ľubovoľnú zeleninu, zalejte trochou nálevu z uhoriek, pridajte 1 polievkovú lyžicu olivového oleja a trochu mletého čierneho korenia, premiešajte a chutný šalátik je hotový a ideálne dochutený!

Rýchla čalamáda

Chutí vám domáca čalamáda, ale nechce sa vám ju nakladať a sterilizovať do zásoby? Aj v tomto prípade výborne a najmä veľmi chutne využijete nálev zo sterilizovaných uhoriek: Nakrájajte si ľubovoľnú zeleninu (kapustu, uhorku, papriku, kápiu, cibuľu, mrkvu atď.) , naložte do zatváracieho pohára a zalejte nálevom zo sterilizovaných uhoriek. Pohár uzavrite a uložte na pár dní do chladničky. Onedlho si môžete pochutávať na skvelej čalamáde, ktorú si priebežne môžete pripravovať aj zo zvyškov zeleniny, ktoré sa nespotrebujú pri varení. Ostal vám napríkklad kúsok kapusty, dve papriky a uhorka? Šup s nimi do rýchlej čalamády! 😛

nápady s uhorkovým nálevom

Chren v sladkokyslom náleve

Ak ste si kúpili čerstvý chren a nastrúhali ste si ho, takisto ho možno natlačiť do pohárika a zaliať nálevom z uhoriek. Uložte do chladničky a konzumujte podľa potreby – chutí výborne.

Šťavnatý majonézový šalát

Tento recept je síce trochu známejší, ale predsa len ho možno ešte niekto nepozná: Zemiakový majonézový šalát získa na šťavnatosti, ak zemiaky ešte pred majonézou zalejeme nálevom z uhoriek a necháme aspoň polhodinku (možno aj dlhšie) postáť.

Ochutenie polievok a omáčok

Zemiaková omáčka, šošovicová či šalátová polievka získajú výbornú chuť, ak ich namiesto octu dochutíme nálevom z uhoriek.

Likvidácia vodného kameňa

No… a ak by vám ten uhorkový nálev stále ostával nevyužitý, môžete ho pokojne naliať do WC a nechať chvíľu pôsobiť, potom spláchnuť – zbavíte sa vodného kameňa.

Save