Hliníková fólia: Viete, na čo všetko sa dá využiť alobal v domácnosti?

Alobal nechýba v žiadnej domácnosti, používame ho na prikrývanie jedál pri pečení, balíme doň potraviny, aby si udržali teplotu, chránime ním pripravené jedlá, keď ich ukladáme do chladničky. Hliníková fólia má však mnoho iných možností využitia. Poznáte ich?

Využitie hliníkovej fólie v domácnosti je veľmi univerzálne, Neverili by ste, na čo všetko sa dá použiť. Pomôže ovociu z zelenine vydržať dlhšie, odstraňuje hrdzu a skracuje dobu žehlenia na polovicu. To stále nie je všetko! Tu sú ďalšie šikovné triky do domácnosti:

hliníková fólia
https://www.shutterstock.com

Čo s rozpáleným tukom?

Vieme, že horúci tuk alebo olej nemôžeme naliať priamo do odtoku. Čo s ním? Vyložme misku alobalom a vlejme tuk do nej. Nechajme vychladnúť. Potom alobal z misky jednoducho vyberieme a zachodíme aj s tukom.

Ako vyčistiť strieborný príbor a šperky?

Urobíme si z alobalu guľku a namočíme ju do roztoku sódy bikarbóny, soli a octu. Vyberieme a drhneme. Guľku opakovane namáčame do roztoku a čistíme, kým sa všetko nebude lesknúť. Takýmto spôsobom ľahko odstránime aj zvyšky pripálených jedál z riadu, dokonca aj hrdzu.

Mohlo by vás zaujímať

Ako vyčistiť hrnce a panvice po večeri? Nepotrebujete ani prípravok na odmasťovanie

Včera ste si s rodinou robili večeru, ale už sa vám nechcelo čistiť riad. Zoschnuté zvyšky v hrnci, ani mastná panvica s pripečenými miestami nie je príjemnou … Čítaj ďaľej

Aby banány vydržali dlhšie

Banány sú náchylné na veľmi rýchle dozrievanie. Kúpime ich zelené, o dva dni sú už hnedé. Ako ich dozrievanie spomalíme? Jednoducho: „stopky“ banánov obalíme alobalom.

Zabalenie do alobalu prospieva aj zelenine. Koreňovú zeleninu zabalíme celú do hliníkovej fólie a vydrží dlhšie. Napríklad, takto zabalený zeler vydrží až 4 týždne.

Aby okraje koláča neprihoreli

Keď pečieme koláč, ktorý má tendenciu skraja prihorieť, opäť pomôže hliníková fólia. Ako? Okraje formy vystelieme alobalom a výsledok bude podstatne lepší.

Na odplašenie vtákov

Máte záhradu s ovocnými stromami, ale veľa úrody vám zničia vtáci? Nastrihajme hliníkovú fóliu na dlhé strapce, spojme ich navrchu a zavesme na stromy. Šuchotanie odplaší vtáky a ochráni našu úrodu.

Nabrúsme nožnice

Poskladajme si fóliu na niekoľko vrstiev. Stačí niekoľkokrát pozastrihovať do takto upravenej fólie a nožnice budú ostrejšie.