Kapusta vyčistí koberec!

Máte radi kyslú kapustu? To je fajn, pretože je naozaj veľmi zdravá. Vedeli ste však, že bielou kyslou kapustou môžete perfektne vyčistiť koberec a oživiť jeho farbu? Ak neveríte, najlepšie urobíte, ak sa presvedčíte, doslova na vlastnom koberci. Napríklad sa takýmto celkom neškodným spôsobom pokúste vyčistiť nepekné škvrny na koberci.

KapustaAk sa rozhodnete vyčistiť väčšiu plochu, postup je nasledovný: Kúpte si približne 5 kíl kyslej kapusty, zlejte a vytlačte z nej vodu a potom takto vytlačenú kapustu rozhádžte po koberci. Potom si už stačí len kľaknúť, zobrať si do hrste kapustu a drhnúť ňou koberec. Kapusta nielenže oživí farbu koberca, ale aj vyčistí škvrny, odstráni rôzne nečistoty, naviaže na seba prach, srsť zvierat a podobne. Nakoniec použitú kapustu vyhoďte a koberec ľahko stiahnite dobre vyžmýkanou handrou namočenou vo vlažnej vode. Farby koberca sa nádherne oživia a koberec bude vyzerať ako nový 😀

Malý tip na záver: Ak máte obavy, aby koberec predsa len trochu nebolo cítiť kyslou kapustou, môžete ho pretrieť aj vyžmýkanou handrou namočenou do roztoku so šampónom na čistenie kobercov.