Koreniny proti pachom

Koreniny, ktoré bežne používame pri varení, môžeme úspešne v domácnosti využiť aj ináč – napríklad na pohltenie pachov alebo na príjemné prevoňanie domácnosti. Postup je veľmi jednoduchý a efekt výborný!

KoreninyZatuchnutá termoska
Aj vám sa už stalo, že ste po dlhšom čase otvorili umytú termosku a ovanul vás pach zatuchliny, ktorý sa nestratil ani po opätovnom umytí? Aby sa vám to nabudúce nestalo, dajte do termosky celý klinček (korenie) a až potom termosku zavrite. Rovnaký účinok má aj čajová lyžička soli. Len nezabudnite pred najbližším použitím termosku vyprázdniť a dôkladne vypláchnuť.

Páchnuce poháre na zaváranie?
Radi by ste použili na zaváranie ovocia poháre, v ktorých ste minulý rok zavárali uhorky, ale za nič na svete ich neviete zbaviť kyslého pôvodného zápachu? Pomoc je jednoduchá: Do litra vody nasypte 1 lyžičku mletej suchej horčice, roztok nalejte do páchnucej fľaše či zaváracieho pohára a nechajte cez noc stáť. Ráno bude sklená nádoba voňavá. Podobne odstránite pach paradajok, cesnaku a ďalších potravín so silnou arómou.

Voňavá domácnosť
Nemusíte kupovať drahé osviežovače vzduchu – môžete si pomôcť koreninami: Hoďte za hrsť klinčekov alebo škoricovej kôry do hrnčeka s vodou a nechajte variť asi pol hodiny. Takisto môžete dať na plech 1 – 2 lyžičky mletých korenín (môžete pridať aj pomarančovú alebo citrónovú kôru, ale aj iné aromatické koreniny podľa vlastného výberu) a nechať polhodinu v pootvorenej rúre pri teplote 95 stupňov Celzia.