Záhrada v kvetináči

Záhrada v črepníkoch

Ak nemáte záhradu, môžete si jej ilúziu vyčariť aj vo väčších črepníkoch či nádobách. Pekne vysadené kvetináče vyzerajú dekoratívne nielen na balkóne, ale aj na terase, či pred domom, a to po celý rok. Dôležité je vedieť si všetko naplánovať, aby nám rastliny kvitli po celý rok.
ZáhradaJar: Výbornou a vhodnou jarnou kombináciou do črepníkov sú tulipány, ku ktorým posadíme semikrásky a nezábudky. Namiesto tulipánov môžeme do niektorého z črepníkov posadiť narcisy, ktoré sa ponúkajú v mnohých nádherných odrodách. Ak máme črepníky dostatočne veľké, môžeme si túto farebnú kvetinovú nádheru vysadiť tak, aby v črepníku bolo vždy aj niečo stálozelené – napríklad zimozeleň alebo brečtan.

Leto: Len čo odkvitnú jarné kvety, opatrne ich z črepníka vyberieme a nahradíme ich napríklad nádhernými netýkavkami a fuchsiami, ktoré, rovnako ako brečtan a zimozeleň, potrebujú polotieň.

Jeseň: Po odkvitnutí letničiek črepníky doplníme rôznofarebnými chryzantémami, vresmi, alebo kríčkami s dekoratívnymi bobuľkami.

Zima: Keď  odkvitnú chryzantémy, môžeme črepníky doplniť farebnými vresmi, prípadne veľkými šiškami, vetvičkami čečiny a ozdobnými guľami.