Prečo je dobré mať sušičku

S príchodom jesene a chladnejších a daždivejších dní začína mnoho domácností riešiť, ako najlepšie a najrýchlejšie usušiť bielizeň aj pri nepriazni počasia. Sušenie na balkóne alebo na záhrade sa stáva takmer nemožným a nájsť predovšetkým v menších bytoch priestor pre sušiak s mokrou bielizňou je mnohokrát nesplniteľná úloha. Preto sa opäť vynára otázka, či sa oplatí mať sušičku bielizne.

 mať sušičku

Šetrenie času

Sušičky bielizne významne skracujú čas sušenia, pretože bielizeň nie je nutné vešať na šnúry a čakať na jej preschnutie. To je veľkou výhodou nielen v zime, ale aj v lete v prípade, že vypraté oblečenie potrebujete mať rýchlo pripravené na nosenie.

Šetrenie miesta

Hoci sa to na prvý pohľad môže zdať ako nemožné, sušička šetrí miesto v domácnosti a to vďaka možnosti umiestnenia na práčku, čo je ideálnym riešením aj pre malé interiéry. Pre tieto účely výrobcovia dodávajú špeciálne montážne sady, tzv. medzikusy, na bezpečné umiestnenie sušičky na práčku. Základňa sušičky je spojená s práčkou za okamih a toto spojenie je pevné natoľko, aby bola zaistená maximálna stabilita. Vďaka tomu je možné využiť zvyčajne prázdne miesto nad práčkou a nie je nutné už riešiť, kam postaviť sušiak na bielizeň. Kapacita sušičiek môže byť až 9 kg, je teda príjemnejšie také množstvo bielizne usušiť rýchlo a naraz, ako rozvešiavať ho na sušiaky. Navyše súčasťou jedného typu spojovacieho dielu je aj šikovná výsuvná polička ideálna napríklad na odloženie koša s bielizňou.

Šetrenie energie

V minulosti sa sušičky dodávali v energetickej triede maximálne B alebo C a ich energetická náročnosť užívateľa odrádzala. Dnes už veľa značiek ponúka sušičku v energetickej triede lepšej než A, preto nie je nutné sa vysokej spotreby energie báť.

Šetrné zaobchádzanie s textilnými vláknami

Veľkou výhodou sušičky je šetrné zaobchádzanie s textilnými vláknami. Sušičky ponúkajú mnoho špeciálnych funkcií, ktoré sa dokážu starať aj o tú najjemnejšiu bielizeň a to aj pred spustením alebo po ukončení sušenia. Bielizeň je po sušení nadýchanejšia a príjemnejšia na nosenie. Navyše je oveľa jednoduchšie následné žehlenie. Mnohí užívatelia určite ocenia, že niektoré tkaniny nepotrebujú po sušení v sušičke žehliť vôbec.

Antialergénna ochrana

Sušičky ponúkajú riešenie na zmiernenie problémov s alergiami. Pri sušení na balkóne priľne veľa alergénov vo vzduchu medzi vláknami tkaniny. Využitím sušičky tomu nielen predídete, ale navyše, alergény z bielizne likvidujú vďaka špeciálnemu cyklu antialergénnej starostlivosti.

 

A ešte rada na záver: ČO DO SUŠIČKY NEPATRÍ?

Pred vložením bielizne do sušičky je dôležité vždy skontrolovať, či je bielizeň vhodná na sušenie v sušičke.

Bielizeň nevhodná na sušenie v bubne:

  • Bielizeň, ktorá obsahuje gumové časti alebo časti z podobných materiálov alebo plastovú povrchovú úpravu (podušky, vankúše alebo vetrovky z PVC) a akýkoľvek druh horľavého predmetu alebo predmety, ktoré obsahujú horľavé látky (uteráky znečistené lakom na vlasy).
  • Sklenené vlákna (niektoré druhy záclon).
  • Bielizeň, ktorá bola predtým čistená zasucha.
  • Bielizeň označená kódom ITLC („Zvláštne druhy bielizne“)  , ktorá sa môže čistiť špeciálnymi produktmi na čistenie v domácnosti. Pozorne sa riaďte pokynmi.
  • Príliš objemná bielizeň (spacie vaky, podušky, vankúše, veľké prikrývky na lôžko atd.), ktoré sa sušením rozťahujú a bránia cirkulácii vzduchu v sušičke.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach