Ako zmierniť bolesti po pôrode? Prezervatívmi!

Nie, nie je to žart. Mrazené prezervatívy môžu byť skutočne dobrou pomôckou. V tomto prípade to však s milostnými hrami nemá nič spoločné. Majú úplne iný efekt, ktorý pomáha mnohým ženám po pôrode.

bolesti po pôrode

Kondóm úplne inak

Je úplne jasné, že milostné hry sú tým posledným na čo myslíme prvé týždne po pôrode. Prečo by nás teda mali zaujímať kondómy? Existuje nečakané využitie týchto malých šikovných „balónikov“, ktoré ocenia čerstvé mamičky. Nemusíme sa obávať, nejde o žiadnu sexuálnu aktivitu. Austrálsky bloger Martin Wanless zverejnil veľmi zaujímavý tip na to, ako si môže čerstvá mamička zmierniť bolesti intímnych partií a odporúčajú ho aj niektoré nemocnice.

Na zmiernenie bolestí a opuchov

Stačí prezervatív naplniť vodou a dať zmraziť. Takto vyrobenú pomôcku môžeme používať na zmiernenie opuchu a bolestí pôrodných ciest. Je úplne normálne že po pôrode prirodzenou cestou máme bolesti nielen povestné šestonedelie, ale celé ďalšie týždne a mesiace, špeciálne pri pokusoch o intímny život. Mrazené prezervatívy dokážu zmierniť bolesti a urýchliť proces hojenia.

Najobyčajnejšie sú najlepšie

Manželka spomínaného blogera po pôrode denne používala mrazené prezervatívy a mala ich plnú mrazničku. Tento cenovo dostupný, bezpečný a navyše fungujúci liek na utrápené pôvodné cesty je nakoniec skvelou pomôckou, nemyslíte? Samozrejme, treba ho vodou naplniť len mierne, aby ste nemali zlé pocity a taktiež treba dbať o jeho hygienu. Rozhodne však nekupujte voňavé, farebné, či vrúbkované – úplne obyčajné sú na tento účel najvhodnejšie.

Pomôcky, ktoré sa nám po pôrode určite zídu: 

Koleso na sedenie

Či už použijete malé nafukovacie koleso alebo zo zdravotníckych potrieb koleso z polystyrénu či gumy, pomôže vám sedieť prvé dni po pôrode. Väčšina mamičiek nedokáže sedieť, bolesti intímnych partií, štichy po nástrihu a ostatné dôsledky tlačenia neprejdú za jeden deň.

Odsávačka mlieka

Mnohé mamičky potrebujú odsávačku mlieka prakticky už druhý deň po pôrode. Nenechávajme to na poslednú chvíľu. Rovnako, ako koleso na sedenie, i odsávačku by sme si mali zobrať už do pôrodnice. Mliečko sa môže začať tvoriť veľmi intenzívne a ak by sme nemali po ruke kvalitnú odsávačku, budeme trpieť silnými bolesťami s rizikom zápalu. V tomto prípade sa rozhodne oplatí investovať – ručné vedia byť dosť náročné na používanie.

-sz-