Borovicová masť – malý zázrak z prírody

Ak sa počas týchto dní vyberiete načerpať energiu do lesa, urobíte dobre. Pookreje nielen vaša duša a telo, ale povzbudíte aj svoje dýchanie a určite sa vám zlepší aj nálada. Okrem toho, pri prechádzke lesom si vyčistíme nielen svoju hlavu, ale môžeme si nazbierať aj mladé výhonky borovice, ktoré môžeme použiť na výrobu mimoriadne účinnej a kvalitnej medicíny s názvom borovicová masť.

Borovicová masť
https://www.shutterstock.com

Borovicová masť – viete, ako si ju môžete pripraviť?

Nazbierame si 4 plné hrste borovicových výhonkov a potom, po návrate z prechádzky, ich krátko povaríme v pollitri vody. Odvar z borovicových výhonkov necháme aj s výhonkami 24 hodín vylúhovať. Po uplynutí tejto doby scedíme a do scedenej tekutiny pomaly primiešavame 250 g roztopenej vazelíny – až dovtedy, kým sa nám zo všetkého nevytvorí hmota s krémovou konzistenciou. Ešte teplú borovicovú masť nalejeme do téglikov a necháme vychladnúť a stuhnúť.

Borovicová masť je výborná na masáž boľavej chrbtice, svalov, pri reumatických bolestiach, ale aj pri chrípke, dýchacích problémoch, či astme – vtedy touto masťou natierame hrudník.