Čo vám pomôže proti nevoľnosti?

Mätový čaj proti nevoľnosti

Máte pocit, že ste sa prejedli, alebo že ste to tak trochu prehnali s alkoholom? V tom prípade urobíte najlepšie, ak si proti nevolnosti uvaríte silnejší čaj z mäty alebo bazalky.

proti nevoľnosti

Čaj nechajte mierne vychladnúť a ešte teplý popíjajte po dúškoch. V žiadnom prípade neslaďte! V prípade silnejšej nevoľnosti z jedla skúste použiť akupresúru: Položte prsty na vnútornú stranu každého kolena, stisnite trikrát po dobu desiatich sekúnd a uvoľnite. Úľavu dosiahnete ešte rýchlejšie, ak si brucho jemne pomasírujete kamilkovým, mätovým alebo levanduľovým krémom.

Mäta pieporná

Gréci z nej vyrábali parfumy, Rimania, ju vplietali do vencov pri náboženských obradoch.

Verili aj na jej liečivé účinky. Používali ju pri uštipnutí hadom, pri zažívacích ťažkostiach, liečili ňou kašeľ či bolesti hlavy. Mäta sa vďaka mníchom, ktorí ju pestovali v kláštorných záhradkách, veľmi rýchlo rozšírila po celej Európe už v stredoveku. Ani moderná doba na ňu nezabúda. Mäta pieporná nám pomáha pri odkašliavaní pri nachladnutí, proti nevoľnosti, uvoľňuje kŕče pri bolestiach žalúdka, nadúvaní či pálení záhy. Utišuje čkanie a je skvelá pri bolestiach v krku. Pôsobí nielen proti bolesti, ale aj protizápalovo.