SPÄŤ
Domáci lekár

Elixír proti depke a na dobrú náladu

Od: Jana Vančová 16.1.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Niekedy stačí tak málo na to, aby sme sa cítili plní energie a mali dobrú náladu!

Keď je vonku zima, sychravo a nevľúdne, ani naša nálada nebýva najružovejšia. Najmä, ak je niekoľko dní zamračená obloha, slniečko sa ani neukáže a okrem toho ešte aj fúka ľadový vietor, padá sneh alebo prší… Ak si však namiešate tento, takmer zázračný elixír, už o chvíľu sa budete cítiť sviežo, plní energie  a chuti do života. Funguje totiž ešte lepšie ako káva.

Elixír

Zázvor, mango a ešte zopár ingrediencií…

Máte radi zázvor? Ak nie, mali by ste si ho postupne obľúbiť a vyskúšať jeho účinky. Účinné látky, ktoré zázvor obsahuje, podporujú produkciu hormónu šťastia v našom mozgu. Papája pomáha nášmu telu zbaviť sa nepotrebných splodín, špenát dodá našim svalom energiu. Energiu nám dodá aj Matcha čaj, ktorý je tiež súčasťou tohto kokteilu. Bodkou, čo dodá tomuto skvelému mixu dobrú chuť, je jabĺčko, ktoré podporí aj našu imunitu. 

Skvelý kokteil za okamih

Do mixéra nalejeme 200 ml vody, pridáme 1 čajovú lyžičku Matcha čaju, 1 polievkovú lyžicu nastrúhaného čerstvého zázvoru, 1 jablko nakrájané na malé kúsky, 1/2 očistenej a pokrájanej papáje a 2 hrste čerstvého Baby špenátu. Všetko dôkladne a na vysokých obrátkach zmixujeme v mixéri, nalejeme do pohárov a vychutnáme si svoj prídel energie a dobrej nálady… 😛 

Hotový nápoj si ešte môžeme prisladiť medom, javorovým sirupom alebo sirupom z agáve.

womangalérie VŠETKY