Liečivé nátierky proti chrípke

Máte pocit, že na vás niečo lezie? Začína vás pobolievať hrdlo, hlási sa nádcha a dokonca ešte aj kašeľ? Najvyšší čas naordinovať si niečo zdravé a pritom chutné. Nátierky s pridaním chrenu sú veľmi chutné, liečivé a pôsobia aj preventívne. Ak si ich urobíte cez víkend, nielenže si na nich pochutnáte, ale urobíte aj niečo užitočné pre svoju imunitu!

nátierky proti

Chrenová nátierka proti chrípke:

V období nachladnutí a chrípok je výborná a veľmi chutná nátierka  z chrenu: V miske si vymiešame 6 polievkových lyžíc chrenu, 150 g smotanového syra, 120 g nastrúhaného syra (môže byť ementál, alebo iný syr), 100 g syra s modrou plesňou a 2 polievkové lyžice nasekanej petrželenovej vňate. Všetko dôkladne vymiešame alebo vyšľaháme a nakoniec pridáme ešte 150 ml vyšľahanej šľahačky a zľahka premiešame. Ak chceme, aby nátierka bola ešte pikantnejšia, môžeme pridať aj 2 alebo viac strúčikov prelisovaného cesnaku.

A ešte jedna liečivá dobrota proti chrípke…

Vymiešame alebo vyšľaháme 100 g jemného tvarohu, 100 g nátierkového masla, 2 polievkové lyžice chrenu a 30 g mletých orechov. Orechy môžeme do nátierky pridať aj nasekané a ak chceme, aby nátierka bola ešte lahodnejšia, môžeme ich aj nasucho opražiť.

Nátierky skvele chutia na chlebíku, pečive, či na chrumkavej hrianke. Výborné sú však aj k pečeným zemiačikom ako zdravý chrenový dip. 😛 

Chcete sa o chrene a jeho liečivých účinkoch dozvedieť viac? Prečítajte si aj: Chren ako elixír zdravia