Liečivé olejčeky proti neduhom

Aromaterapia  je mocná kúzelníčka a môže nám pomôcť pri mnohých zdravotných problémoch, či problémikoch – treba však vedieť, ako liečivé olejčeky správne používať a namiešať. Samozrejme, treba ich mať v správny čas poruke.

Migréna a bolesti hlavy

Zmiešajte po 1 ml z týchto esenciálnych olejčekov: levanduľa, bazalka, gaultéria ležatá a mäta. Potom pridáme po 0,5 ml oleja z harmančeka a klinčeka. Týmto olejčekom jemnými  krúživými pohybmi prstov masírujeme spánky. Potom nanesieme trochu olejčeka nad obočie a masírujeme od stredu čela smerom k spánkom.  Podobný účinok má aj jemná masáž mätovým olejom. V obidvoch prípadoch treba s olejčekom narábať veľmi šetrne.

Boľavá chrbtica a liečivé olejčeky

Zmiešame 3 kvapky olejčeka z gaultérie ležatej (pôsobí proti bolestiam prameniacim zo zápalu) a 12 kvapiek arnikového olejčeka (pôsobí proti bolestiam svalov a šliach). Ideálne je, aby sme masírovali v príjemne teplej a dobre vykúrenej miestnosti. Masírujúci by mal pri masáži sledovať líniu chrbtice a masírovať jemným pohládzaním zhora dolu a potom aj jemným roztieraním obidvomi rukami smerom do strán.

Keď nám robí problém trávenie…

Zmiešame 10 cl rastlinného oleja, 10 kvapiek bazalkového, 10 kvapiek rozmarínového a 20 kvapiek majoránkového esenciálneho olejčeka. Týmto olejčekom si krúživými pohybmi masírujeme brucho v oblasti pupka v smere hodinových ručičiek. Pomáha pri kŕčoch v bruchu, aj pri zácpe.

Na čo by sme si mali dať pozor?

Esenciálne olejčeky by nemali používať tehotné, ani dojčiace ženy, pacienti s neurologickými, alebo ťažkýžmi zdravotnými problémami a takisto ani deti do troch rokov. Masáž esenciálnymi olejčekmi sa neodporúča pri horúčke, plnom žalúdku, ani pri čerstvých ranách, po operáciách, pri zlomeninách a zápaloch pokožky. Vždy dbajme na to, aby sa nám olejčeky nedostali do kontaktu s očami, do nosa, ani na sliznice.

Save

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach