Mačacia terapia lieči telo i dušu

Možno aj vy patríte k tým, ktorí teraz pochybovačne pokrútia hlavou, pretože v mačke ako takej vidíte skôr príjemného zvieracieho spoločníka, ktorý si veľmi nedá rozkazovať, ale zato – ak chce, vie byť veľmi nežný a prítulný. Pravda je však taká, a potvrdzujú to aj vedecké výskumy, že mačky môžu veľmi prospievať nášmu zdraviu. Felinoterapia, čiže liečba mačacím dotykom a vrodenou empatiou, intuíciou a liečivou energiou mačky, prináša pozoruhodné výsledky pri mnohých zdravotných problémoch.

Mačacia terapia

Čo všetko teda dokáže mačka? Mačacia terapia je naozaj obdivuhodná…!

Odbúravajú stres

Ak máme mačku a často sa s ňou hráme a maznáme, máme vraj až o 40 % menšiu pravdepodobnosť, že nedostaneme infarkt. Mačacie pradenie a hranie sa s mačkou spoľahlivo odbúrava stres, priaznivo pôsobí na choroby srdca i na celý srdcovo-cievny systém…

Liečia telo i dušu…

Je jedno, či patríme k mladším, starším, alebo ide o dieťa, mačky dokážu vycítiť nielen to, že nás niečo bolí a kde nás to bolí, ale svojou povahou si dokážu nájsť cestu aj k ľuďom, ktorí o svojich problémoch nechcú hovoriť – veľmi dobré výsledky sa dosahujú pri autizme, Alzheimerovej chorobe, pri poruchách správania, depresiách, či úzkosti. Kontakt s prítulnou mačkou, ktorá sa dokáže vcítiť do našej momentálnej nálady a prispôsobiť sa jej, nás upokojuje, zlepšuje nám náladu a prináša zlepšenie zdravotného stavu. Možno sa to zdá až neuveriteľné, ale mačka dokáže pomôcť aj pri napätých vzťahoch v rodine alebo u ľudí, ktorí sú citovo veľmi chladní a majú problém prejaviť svoje city. Hranie a maznanie sa s mačkou, ako aj jej pradenie vytvára pozitívne vibrácie, ktoré naozaj liečia.

Pomáhajú hojiť rany a spevňujú kosti

Prítomnosť mačky pozitívne pôsobí aj na hojenie rán, pri liečbe zranených valov a šliach, ako aj pri hojení zlomenín. Veľmi dobré výsledky sú pri osteoporóze, či pri reumatizme. Môžu za to vraj vibrácie s nízkou frekvenciou, ktoré vytvárajú mačky pri pradení a tieto potom prenikajú k chorému miestu a pôsobia na jeho uzdravenie.

Mačacia terapia

Máte vysoký tlak?

Ak mávate problémy s vysokým tlakom, alebo ste sa veľmi rozčúlili, zoberte si do náručia mačku, posaďte si ju na kolená a hladkajte ju – vibrácie, ktoré vytvára jej pradenie, vám tlak rýchlo znížia a upokojíte sa.

Priateľ a terapeut z ríše zvierat

Aby mačka bola dobrým terapeutom, mala by byť zdravá a pokojná. Taká, ktorej je kontakt s ľuďmi príjemný a prirodzený. Samozrejme, svoje liečiteľské poslanie môže plniť iba u tých, ktorí nemajú alergiu na mačky. Ak však mačku prijmeme do svojho sveta a ona nám dovolí vcítiť sa do toho svojho, malého mačacieho, otvoria sa nám nové obzory. Nájdeme cestu k duševnej harmónii  a budeme šťastnejší a zdravší. Milovníci týchto nežných domácich miláčikov s dušou driemajúcej šelmy dokonca tvrdia, že mačky ich nabíjajú energiou a vitalitou. Že ak je to potrebné, pomáhajú nájsť aj nový zmysel života. Určite aj tým, že svojím nenúteným správaním, hravosťou a prítulnosťou vytvárajú pocit istoty a bezpečia. V každom prípade, taký mačací terapeut na štyroch labkách je zaujímavý a ešte celkom neprebádaný fenomén. Má vzácnu schopnosť priniesť do nášho života viac radosti, pohody a harmónie.