SPÄŤ
Zaujímavosti

Mrkva povzbudí túžbu…

Od: Jana Vančová 8.9.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Vedeli ste, že mrkva povzbudí sexuálny apetít?

Starí liečitelia a bylinkári ovládali rôzne triky a čary. Samozrejme, nechýbali medzi nimi ani zaručené recepty na povzbudenie sexuálneho apetítu, alebo, naopak, na sexuálne upokojenie.  O tom, do akej miery sú účinné, možno diskutovať, napokon, každý sa môže o tom ľahko presvedčiť.

Mrkva povzbudí

Recept na ľudové afrodiziakum je totiž veľmi jednoduchý:

Očistíme 3 – 4 väčšie mrkvy, pokrájame ich na väčšie kolieska a podusíme na troche tuku. Vydusenú šťavu z mrkvy zmiešame s medom a varíme dohusta, pričom musíme dávať pozor, aby sa nepripálila. Nakoniec pridáme strúhané mandle, trochu sladkej smotany, mletý zázvor, trochu mletej škorice, málinko postrúhaného muškátového orieška a na špičku noža mletého koreňa alpínie liečivej (ľudovo a po česky nazývanej galgán). Všetky prísady vymiešame na hustú kašičku a môžeme ňou napríklad naplniť malé palacinky, plátky šunky alebo syra.  Okamžite ponúkať a pojedať – účinok sa vraj dostaví veľmi rýchlo…! 😛

Len tak mimochodom:

Rastlinka alpínia liečivá sa v ľudovom liečiteľstve aj sama osebe používa na povzbudenie pohlavnej túžby, prekrvenie pohlavných orgánov a zintenzívnenie sexuálneho života… Je zaujímavé, že práve táto bylinka (alpínia liečivá) je súčasťou známeho indonézskeho korenia Nasi Goreng.

womangalérie VŠETKY