SPÄŤ
Zaujímavosti

Objavte tajomnú silu, ktorú skrývajú gaštany!

Od: Jana Vančová 2.9.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Čo skrývajú gaštany a čo ste o gaštanoch možno ani nevedeli….

Či už patríte k tým, ktorí veria tomu, že stromy majú zvláštnu moc, alebo vás zaujímajú ich liečivé účinky na naše zdravie, alebo vás len fascinujú záhadné veci okolo nás, určite vás prekvapia nasledujúce skutočnosti, ktoré ste o gaštanoch možno ani nevedeli…

gaštany

Ak veríte v tajomnú silu stromov, určite by ste mali venovať svoju pozornosť gaštanu, pretože práve on patrí medzi energeticky najsilnejšie stromy. Ruší negatívne energie, ktoré nám škodia, dokáže riešiť mnohé naše zdravotné problémy, ale ešte aj oveľa viac: Ak uveríte jeho tajomnej moci, pomôže vám splniť vaše tajné želania!

Potrebujete dobiť energiu?

Kto by také niečo občas nepotreboval, všakže? Ak ste sa aj vy ocitli v takejto situácii, skúste sa na chvíľu pritisnúť ku kmeňu gaštanu a poprosiť ho, aby vám dodal svoju energiu. Už o chvíľu pocítite príval energie, lepšej nálady a budete sa cítiť lepšie. Okrem toho je gaštan veľmi užitočný aj na odstránenie elektrosmogu, ktorý nás všade obklopuje. Plody gaštanov rozmiestnite na miesta, kde je umiestnená spotrebná elektronika –  k  televízoru, počítaču, mikrovlnke, CD-prehrávaču  a všade, kde sú geopatogénne zóny a elektrosmog.  Dávajme si pozor, aby sme na tieto miesta rozmiestňovali pekné, zdravé a nepoškodené gaštany. Len čo začnú byť scvrknuté, vymeníme ich za čerstvé. Gaštany, ktoré sú po prekrojení vovnútri čierne, okamžite vyhodíme. Pokiaľ gaštany nie sú scvrknuté, stačí ich vymeniť za 4 – 6 týždňov za čerstvé.

Ako ochrániť svoj domov?

Aby ste sa nielen cítili vo svojom domove bezpečne, ale aby taký skutočne aj bol a aby bol chránený pred negatívnymi silami a vplyvmi, privolajte si na pomoc gaštany: Nájdite si chvíľu pokoja, nasypte si zdravé a pekné gaštany do dlane, sústredene sa na ne zadívajte a predstavte si, že na ne dopadá láskavé zlatisté svetlo, ktoré nabíja gaštany ochranou, ktorú potrebujete. Potom gaštany rozmiestnite po všetkých kútoch svojho príbytku, pričom si úprimne a intenzívne želajte, aby tieto gaštany ochránili váš príbytok od všetkého zlého a aby pohltili všetku negatívnu energiu.

Trápia vás desivé sny alebo nespavosť?

Aj tu pomôžu gaštany. Pripravte  si vrecúško z bavlny, ľanu, či iného materiálu, vložte doňho toľko pekných. zrelých gaštanov, koľko máte rokov a pridajte ešte jeden gaštan navyše. Potom vrecúško zaviažte a vložte ho pod svoj matrac. Môžete sa spoľahnúť, že vás ochráni pred zlými snami, negatívnou energiou či nespavosťou.

Kúzlo, ktoré môže privolať peniaze a hojnosť…

Ak máte pocit, že by ste potrebovali oveľa viac peňazí a hojnosti ako máte, pomôže vám gaštanová múka. Stačí, ak si trochu z nej pri dorastajúcom Mesiaci nasypete do peňaženky a intenzívne si budete želať, aby ste mali hojnosť peňazí. V prípade, že si želáte, aby hojnosť peňazí pociťovala celá rodina, nasypte gaštanovú múčku v čase dorastajúceho Mesiaca pod rohožku pri dverách. Miluje vás? Ak chcete, či vás muž, po ktorom túžite, naozaj miluje, prezradí vám to gaštanové kúzlo: Napíšte na kúsok ružového papiera meno svojho vytúženého muža, potom papierik poskladajte do štvorčeka a nad poskladaný papier postavte malú pyramídu z pekných gaštanov. Potom počkajte do najbližšieho splnu  a ak vás muž vašich snov miluje, určite vám to povie. Ak nič nepovie, aspoň vám to pomôže urobiť si vo veciach jasno a neživiť v sebe planú nádej.

Gaštanový elixír na artrózu, reumu a opuchnuté nohy

Ak vás trápi reuma, artróza, či opuchy, pripravte si silnú tinktúuru z plodov gaštanov a 40-percentnej vodky alebo slivovice. Nechajte lúhovať 3 týždne, potom sceďte a používajte na mazanie bolestivých miest podľa potreby.

Gaštan lieči zápaly…

Desať vylúpaných suchých gaštanov rozdrvte a prelejte 2 litrami  horúcej vody. Nechajte povariť 8 minút a potom sceďte. Do tohto odvaru namáčajte uteráčik alebo kus plátna, vyžmýkajte a prikladajte ako obklad na boľavé miesta, zápaly, či hemoroidy.

Niečo proti nádche…

Ak vás trápi nádcha, zalejte si 1 čajovú lyžičku sušených gaštanových kvetov vriacou vodou, prikryte a nechajte 20 minút vylúhovať. Potom sceďte a ešte teplé vypite. Pri veľmi silnej nádche môžete skúsiť šňupať gaštanovú múčku, ktorá dokonale prečistí váš nos.

Dobrá rada:

Ak chcete mať po celý rok dostatok gaštanov, uskladňujte ich zásadne v keramickej, uzavretej nádobe, a to vždy na chladnom mieste. Takto budete mať gaštanov dosť na celý rok. Určite to oceníte.

womangalérie VŠETKY