Silvester bez opice…

Na posledný deň v roku, ale niekedy aj v prvý deň roku, zvykneme občas všeličo popiť a neraz i pomiešať. Výsledok zvyčajne nenechá na seba dlho čakať.

Čo robiť, aby sme to na Silvestra neprehnali s alkoholom a aby nás na druhý deň nebolela hlava?

♥ Alkohol odníma organizmu vitamín C a magnézium. Preto dobre urobíte, ak si dve hodiny pred oslavou necháte rozpustiť v pohári vody tabletu vitamínu C a dve tabletky magnézia.

♥ Nikdy nepite nalačno! Dobrým základom pred silvestrovským popíjaním je nemastné a dobre stráviteľné jedlo – napríklad steak, rezeň, hydina, šalát, ovocie.

♥ Ostaňte pri jednom druhu alkoholu – nemiešajte! Čím je alkohol  “suchší”, tým sa lepšie znáša. Zo sladkých nápojov sa ľahšie opijeme.

♥ Medzi popíjaním alkoholu pite veľa minerálky – dobre hasia smäd a nahrádzajú minerály, ktoré odbúral alkohol.

♥ Niektorí odporúčajú aj zrieknuť sa kávy – vraj ešte zosilňuje účinky alkoholu.

♥ Najistejším pravidlom je striedmosť a zdržanlivosť. Aj to najmenšie alkoholické opojenie prinesie bolesti hlavy, nevoľnosť alebo zlú náladu.

Ak sa napriek všetkým opatreniam a snahe na druhý deň opica predsa len dostaví, doprajte si striedavú sprchu, pite veľa minerálky,raňajkujte iba slané jedlá (ryby, uhorky, kyslú kapustu) a najmä – určite sa vyberte na prechádzku na čerstvý vzduch! Hlava sa vám čoskoro vyjasní. 😛

Save