SPÄŤ
Domáci lekár

Zázračný elixír proti chrípke

Od: Jana Vančová 19.2.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Aj vy sa bojíte chrípky a chorôb z nachladnutia?

Ak áno, skúste si namiešať tento zázračný elixír, ktorý si pripravíte celkom jednoducho a jediné, čo musíte dodržať je to, aby ste si z neho dali za kalíštek už pri prvých príznakoch nachladnutia. Samozrejme, v „liečbe“ treba pokračovať aj v ďalšie dni, kým príznaky choroby neustúpia a kým neužívame žiadne iné lieky. Ideálne je, vypiť dva menšie kalíšky tohto elixíru denne – napríklad večer pred spaním a ak nikam nejdeme autom, tak potom zase ráno, alebo v priebehu dňa…

Suroviny:

125 g ošúpaného a nastrúhaného čerstvého zázvoru (nahrubo), 125 g medu (asi 6 polievkových lyžíc), šťava z 2 – 3 citrónov, 0,5 litra vodky.

Postup:

Všetky ingrediencie dôkladne premiešame, nalejeme do pohára so skrutkovacím uzáverom a necháme 4 dni vylúhovať. Podmienkou je, že obsah v pohári musíme každý deň dôkladne aspoň 5-krát premiešať. Po uplynutí štyroch dní scedíme cez jemné sitko,  pričom zázvor dôkladne vytlačíme.

Dobrá rada:

Tento elixír môžete užívať aj 3-krát denne po jednej polievkovej lyžici, alebo si dajte iba na dno kalíška. Popri tom treba dbať na dostatočný pitný režim – vhodné je popíjať bylinkové čaje, napríklad z pamajoránu, repíka, bazy, lipy alebo mäty (1 čajovú lyžičku bylinky zalejeme 2,5 dl horúcej vody, necháme 6 minút vylúhovať, scedíme a popíjame. Ak chceme, môžeme si aj prisladiť medom. Takáto liečba výborne pomáha aj pri kašli, podráždených prieduškách, či bolestiach hrdla. Na prípravu likéru kupujte radšej menšie kúsky zázvoru – sú šťavnatejšie a menej drevnaté.

womangalérie VŠETKY