Jarná nálada sa dá vyčariť!

Aj vy už celou svojou bytosťou cítite jar?

A máte chuť vyčariť si tú najkrajšiu a najžiarivejšiu jarnú náladu? Ponúkame malú a nenáročnú inšpiráciu, ktorú určite zvládne každý obratom ruky!

jarné kvety

Nemusíme mať ani mimoriadne aranžérske vlohy na to, aby sme si doma vyčarili takéto, alebo podobné, jarné kvetinové zátišie. Môžeme sa ním pokochať kedykoľvek počas dňa i večera, dokonca aj v čase, keď vonku ešte všetky tieto kvety nekvitnú. Stačí sa vybrať do kvetinárstva, či záhradníctva, alebo si kúpiť lacnejšie balené kytičky tulipánov či narcisov v bežnom obchode. Prichystajte si nejaké košíčky, zaujímavé hlinené či porcelánové nádoby. Pokojne to môžu byť aj rôzne krhly na polievanie kvetov, či staršie polievkové či šalátové misy. Do nádob si podľa ľubovôle naaranžujeme kvety.

Rezané kvety

Vložíme do nádob s vodou alebo napicháme do vopred namočeného florexu.

Kvety v črepníkoch

Ak máme kvety v črepníkoch, môžeme ich šikovne naaranžovať do väčších črepníkov a okolo podľa potreby zasypať hlinou alebo vyplniť slamou či kokosovým vláknom.

Kratšie kvety – napríklad menšie tulipány alebo narcisky – môžeme naaranžovať do väčších farebných hrnčekov a postaviť do popredia. Ak máme snežienky alebo farebné primulky či modrice, postavme ich tiež dopredu – veľmi pekne vyzerajú aj v menšom košíčku.

Kvetinový aranžmán môžeme doplniť aj bahniatkami, či konárikmi zlatého dažďa alebo čerešne, ktoré – ak budú vo vode, onedlho rozkvitnú. Takáto dekorácia vás určite poteší hneď niekoľkokrát: Po prvý raz vtedy, keď si budete kupovať kvietky a pripravovať veci na aranžovanie, po druhý raz pri aranžovaní a potom vždy vtedy, keď sa vy i vaši blízki potešíte pohľadom na toľkú jarnú krásu! 😛