Poskladajte si veľkonočných zajačikov

Veľká noc je pred dverami a vy ešte nemáte žiadnu veľkonočnú dekoráciu? Ukážeme vám, ako jednoducho vyrobíte rozkošných farebných veľkonočných zajačikov zo servítok. Poslúžia ako milá dekorácia na prestretom veľkonočnom stole.

Poskladajte si veľkonočných zajačikov

Čo na túto dekoráciu potrebujete? Stačí niekoľko jednofarebných štvorcových servítok, ktoré sa určite nájdu v každej domácnosti. Čím sú servítky väčšie, tým sú dekorácie krajšie a jednoduchšie ich vytvoríte. – a Veľká noc je hneď u vás doma v obývačke alebo jedálni. 😛 

Poskladajte si veľkonočných zajačikovpostup:

Krok 1

Zoberte servítku a rozložte ju do tvaru obdĺžnika.

Krok 2

Servítku preložte a vytvorte tenší obdĺžnik – prúžok.

Poskladajte si veľkonočných zajačikov

Krok 3

Vyznačte si stred obdĺžnika a na tento stred preložte aj ľavú a aj pravú stranu servítky tak, že vytvoríte špic.


Krok 4

Zoberte pravý dolný roh a preložte ho smerom hore tak, aby ste vytvorili štvorec. To isté spravte aj s ľavým rohom. Teraz by ste mali mať vytvorený jasne rozpoznateľný štvorec.


Krok 5

Preložte opäť pravý vonkajší roh smerom k stredu tak, aby ste vytvorili ešte jemnejší špic. Toto isté zopakujte aj s ľavým rohom.


Krok 6

Vrchný špic vzniknutého kosoštvorca preložte dozadu. Vznikne rovnoramenný trojuholník.


Krok 7

Položte si vytvorený servítkový trojuholník pred seba tak, že ho otočíte špicom smerom nahor. Špic, ktorý ste preložili v predchádzajúcom kroku dozadu, stále zostáva na zadnej strane, preto ho nevidíte.


Krok 8

Preložte opäť pravý spodný roh cez stredovú líniu. Rovnako postupujte s ľavou stranou. Rohy by sa mali v strednej línii prekrývať tak, aby sa dali do seba zasunúť a držali spolu.


Krok 9

Takto poskladanú servítku otočte. Držte do seba vložené zadné rohy, tak aby sa nerozpadli. Na prednej strane otvorte vzniknutý otvor. Takto vznikne zajačia tvárička.


Krok 10

Vyformujte zajačie uši tak, že vzniknuté špice tiež trocha otvoríte.

Zajačia dekorácia je hotová !

Pokiaľ si poskladáte viac zajkov, môžete s nimi dekorovať nielen stôl ale aj napríklad veľkonočný veniec. Samozrejme, takýchto zajačikov môžete ponúknuť stolovníkom aj ako umelecky poskladané servítky – aj keď ja to na tento účel tak trochu škoda… 😀