Tipy ako ušetriť pri online nákupoch. Tretí bod prekvapil aj nás

Chcete nakupovať, no zároveň nechcete míňať veľa peňazí? Ponúkame vám zaručene tipy, vďaka ktorým bude nakupovanie cez internet oveľa výhodnejšie. Poďme na to.

ako ušetriť pri online nákupoch

Doba, kedy sme všetko nakupovali jedine v kamenných predajniach, je už dávno preč a nastali časy, kedy dokážeme nakúpiť jedným klikom. Nečudujeme sa. Okrem šetrenia času má nakupovanie cez internet aj ďalšie výhody.  Online nákupy sú totiž vo všeobecnosti oveľa výhodnejšie. My vám však teraz ukážeme, ako dokážete ušetriť ešte viac. Veď napokon, dobrých rád nie je nikdy dostatok.

Doprava zadarmo

Aj keď sa nákupy cez internet tešia čoraz väčšej popularite, sporným bodom stále zostáva poštovné. Niet sa čomu diviť. To, čo ušetríte pri nákupe online totiž neraz miniete práve za dopravu, čím nákupy strácajú na atraktivite. Majitelia internetových obchodov to samozrejme vedia, a práve preto sa neraz pokúšajú o kompromis. Ten spočíva v tom, že ak nakúpite nad určitú hodnotu, ako bonus získate dopravu zadarmo. A to už sa vyplatí, no nie?

ako ušetriť pri online nákupoch

Zľavové kódy a kupóny

Skvelým spôsobom ako nakúpiť výhodne sú aj zľavové kupóny a kódy. Ako sa k nim ale dostať? Možno by ste neverili, ale je to mimoriadne jednoduché. Aj keď mnohé eshopy prinášajú svoje ponuky samé na svojich weboch, hľadanie tej pravej zľavy by vám mohlo zabrať celú večnosť. Našťastie existujú portály, kde nájdete všetky zľavové kupóny a kódy na jednom mieste. Jedným takým miestom je aj kupónový web Vasekupony.sk. Alza kupón či Zoot zľavový kód, ale aj mnohé ďalšie, iste potešia každého.

Nákup podľa dní v týždni

Áno, je to neuveriteľné, ale niektoré dni v týždni sa oplatí nakupovať viac ako tie iné. Napríklad v pondelok zvyknú byť často ceny v e-shopoch najnižšie, zatiaľ čo počas víkendu sú naopak o niečo vyššie. Dôvod je jednoduchý. Počas víkendu totiž zvyknú ľudia nakupovať o niečo viac a obchodníci to veľmi dobre vedia. Výnimkou je ale napríklad kozmetika. Tá pre zmenu zvykne byť najlacnejšia v stredu alebo vo štvrtok. Ďalším špecifickým príkladom sú aj letenky, ktoré si určite nikdy nekupujte v piatok. Vtedy sú totiž drahšie ako obyčajne.

Výpredaj alebo outlet

Kto z nás by nechcel pri nákupe ušetriť nejaké to euro, však? Nebojte sa, máme aj ďalší tip. Ďalšou možnosťou, ako to môžete docieliť, je začať cielene nakupovať vo výpredajoch. Azda najvýhodnejšie sú tie na konci sezóny, obzvlášť tie na začiatku roka alebo po letných prázdninách. Výhodne tak vďaka nim môžete nakúpiť nielen oblečenie, ale aj topánky, kozmetiku, športové potreby, nábytok či techniku.

 Cashback

Čo by ste povedali na to, keby ste z každého jedného nákupu získali nejaké peniaze späť? Nemožné? Práve naopak. Skúste sa zaregistrovať do nejakého cashback programu a uvidíte, že z každého nákupu sa vám vždy niekoľko percent vráti späť.