Urob si vlastné etikety na zaváracie poháre !

Pred začiatkom zavárania zaváracie poháre dôkladne vypláchneme čistou horúcou vodou, aby sme odstránili prípadné zvyšky saponátu, pretože saponát môže spôsobiť zrednutie zaváraniny. Viečka na poháre dáme do hrnca s vodou a povaríme asi 5 minút. Potom vodu zlejeme. Viečka nemusíme osušiť, môžeme ich na poháre naskrutkovať vlhké. Je to najjednoduchšia a najrýchlejšia metóda, ako získať viečka bez choroboplodných zárodkov.

Ak pripravujete niekoľko druhov džemov každý rok, je praktické si poháre označiť druhom džemu a rokom zavarenia, aby ste mali dobrý prehľad vo vašej špajze. Pripravili sme pre vás etikety, ktoré môžete vytlačiť, vystrihnúť a nalepiť na poháre lepiacou páskou. Etikety nie sú len praktické, ale poháre tiež krásne ozdobia! Doma pripravený džem môžete použiť aj ako jedinečný darček pre vašich blízkych. Darovaný džem by mal byť nielen chutný, ale musí aj pekne vyzerať. Ako inak vylepšiť vlastnoručne uvarený džem než vlastnoručne dekorovaným pohárom!? Fantázii sa medze nekladú.

Vytlačte si etikety na zaváraniny. Rozstrihajte a nalepte na poháre pomocou priesvitnej lepiacej pásky. Môžete použiť etikety z obchodu pre úradníkov. Pýtajte si na rozmery 6,9 cm x 3,5 cm – 8 radov po 3 kusy na A4. A potom už stačí len odlepiť a prilepiť na pohár.

Tu si stiahnite predlohy:

Jablkový džem
Jahodový lekvár
Čerešňový kompót
Hruškový kompót
Slivkový kompót
Malinový kompót
Černicový kompót
Ríbezľový kompót
Zelenina
Paradajková šťava