Voňavá vianočná dekorácia

Najkrajšie vianočné dekorácie sú tie, ktoré si vyrobíte sami! 

To, že sa Vianoce blížia, pripomínať asi nemusíme. Každý rok sa všetci snažia vykrášliť si svoj domov do tej najkrajšej podoby. Skúste tento rok prekonať sami seba a vyrobiť si originálnu vianočnú dekoráciu. 

Voňavá vianočná dekorácia

Budeme potrebovať:

1 okrúhly podnos, dekoračnú hmotu florex, 6 ks väčších vianočných gulí, 1 tavnú pištoľ s lepidlom, drôtiky v tvare V alebo U, 3 ks drôtu o dĺžke 30 cm, dekoračný mach alebo lišajník, 1 ks veľká šiška, 3 ks malé šišky, 3 ks sušené pomaranče vcelku, 3 ks sušené limety vcelku, 1 hrsť malých šišiek zo smrekovca opadavého, 1 hrsť sušených pomarančových koliesok, 1 hrsť sušených limetových koliesok, 1 hrsť škoricových tyčiniek, 1 hrsť badyánových hviezdičiek, 3 – 5 vetvičiek umelej jarabiny.

Postup:

Na pripravený okrúhly podnos do stredu umiestnime a prilepíme lepidlom florexovú hmotu v tvare štvorca. Veľkú šišku omotáme postupne 30 cm drôtom tak, aby sme vytvorili na jej spodnej časti 3 nožičky – umiestnené do trojuholníka. Do stredu tohoto trojuholníka nanesieme lepidlo a takto pripravenú šišku zapichneme do florexovej hmoty. Šiška sa prichytí pomocou drôtikov a zároveň sa zafixuje aj lepidlom. Potom florexovú hmotu pomaly, postupne obložíme dekoračným machom alebo lišajníkom tak, abe sme celkom florex zakryli. Dekoračný mach pripevňujeme zapichovaním drôtikov v tvare U alebo V do florexu, aby pevne držal. 

Začneme so zdobením. Najskôr zoberieme 3 veľké gule a rozmiestnime ich  do tvaru trojuholníka. Potom zoberieme ďalšie 3 veľké gule a opäť ich rozmiestnime do trojuholníka. Takto postupne pokračujeme s menšími šiškami, pomarančmi, limetami a malými ozdobami. Postupne do vzniknutých priestorov pridáme škoricové tyčinky, pomarančové a limetové kolieska a ostatné drobné dekorácie. Nechajme sa viesť svojou fantáziou – malé dielko našich rúk určite prispeje ku krásnej vianočnej atmosfére nášho domova.

Náš tip:

Ak chcete, aby dekorácia voňala ešte krajšie, môžete ju pokvapkať aj niekoľkými kvapkami pomarančového alebo citrónového esenciálneho olejčeka, ktorý nádherne prevonia celý príbytok.