Zapletieme vás do tajov vianočky

Doba prípravy 15 minútNáročnosť

Zapletieme vás do tajov vianočky alebo ako jednoducho upliesť vianočku

Aj vy stojíte každé Vianoce bezradne nad cestom na vianočku a snažíte sa rozpamätať, ako sa to vlastne zapletá? Alebo rozmýšľate, z koľkých prameňov ju zapliesť? Odpoveď je jednoduchá – z koľkých len chcete. My vám ponúkame jednoduchý recept a návod na upletenie poschodovej vianočky zo štyroch, troch a dvoch prameňov, ktorú zvládne každý. Veď predsa len domáca vianočka je tá najlepšia. A ak túto vianočku uskladníte v dobre uzavretej dóze, vydrží vláčna až 7 dní.

vianočky

Pri príprave vianočky je potrebné pamätať na jednoduché pravidlo – aby sa vianočka naozaj vydarila, je potrebné mať dobrý recept a použiť kvalitné ingrediencie:

Recept: Vianocka

Návod na pletenie vianočky:

Najprv upletieme spodný diel vianočky – vrkoč zo 4 valčekov.

Vianočky

Valčekom, ktorý je vľavo, prepletieme ostatné 3 valčeky (pod, nad, pod) a tento postup opakujeme až do konca. Na záver spojíme všetky konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na plech vyložený papierom na pečenie a uprostred vrkoča vytvoríme bokom dlane ryhu.

Upletieme stredný diel vianočky – vrkoč z 3 valčekov.

Vianočky

Krajnými valčekmi prekladáme striedavo prostredný valček (vždy nad), začíname zľava. Na záver spojíme všetky konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na spodný diel vianočky a uprostred vrkoča opäť vytvoríme bokom dlane ryhu.

Upletieme vrchný diel vianočky – vrkoč z 2 valčekov.
Vianočky

Valčeky prekladáme cez seba (nad), začíname zľava. Na záver spojíme oba konce k sebe. Upletený vrkoč položíme na stredný diel vianočky.