Akého psíka do bytu?

Dospeli ste k rozhodnutiu, kúpiť si do bytu psíka? Možno si všímate, že niektorí ľudia majú v malých bytoch plemená, ktoré sú určené do exteriéru a potrebujú veľa pohybu, či chladnejšie prostredie. Ak nechceme medzi nich patriť, mali by sme si vybrať psíka, ktorý nebude v byte trpieť a zároveň je aj skvelým spoločníkom. Tieto plemená stoja za úvahu:

Bichon Frise: Bišon

Toto plemeno je hypoalergénne a jednoducho očarujúce. Bišon sa veľmi rýchlo a ľahko učí a miluje spoločnosť ľudí. Je to hravý príjemný spoločník, ktorý na gauči nezaberá priveľa miesta.

Akého psíka do bytu
Bichon Frise: Bišon

Francúzsky buldog

Toto plemeno sa stalo opäť populárnym vďaka generácii mestských mileniánov, ale obľúbené bolo už v 18. storočí v Paríži. Nato, aby boli vo forme im stačí jednoduchá každodenná prechádzka.

Akého psíka do bytu
Francúzsky buldog

Anglický chrt

Hovorí sa mu aj greyhound a je veľmi prispôsobivý, pokiaľ ide o nároky na bývanie. Sú veľmi rýchli a milujú šprint, takich je treba poriadne vyblázniť v parku. Tým že je šprintér rýchlo sa unaví – stačí 10 až 15 minút aktivity. Pozitívne je, že nie je náročný ani na údržbu srsti – ako väčšina krátkosrstých plemien.

Akého psíka do bytu
Anglický chrt

Mops

Tieto psíky sú údajne trochu zlomyseľné, ale veľmi milujúce. V bytoch sú šťastní, ale pozor v oblastiach s extrémnymi teplotami. A ešte jedno upozornenie: toto plemeno miluje jedlo a má veľké sklony k obezite.

Akého psíka do bytu
Mops

Cavalier King Charles ŠpanielC

Stačia im prechádzky okolo bloku, sú ľahučkí, krásnia príjemní spoločníci. K ich vlastnostiam patrí hravosť, prispôsobivosť, jemnosť. Tento pes nie je agresívni a vyžaduje, aby sa aj k nemu ľudia správali jemne a je veľmi spoločenský.

Akého psíka do bytu
Cavalier King Charles Španiel

Buldog  

Napriek tomu, že vyzerá ako vzpierač, je skôr lenivým typom psa, ktorý sa rád láska, hrá s deťmi a lásku aj rozdáva. Miluje svoju rodinu a jej jej oddaný, chráni ju po celý život.

Akého psíka do bytu
Buldog  

Havanský psík

Je to malý psík s dlhou srsťou, ktorý je dokonale spokojný aj uprostred sídliska, či v centre rušného mesta. Verme tomu, že lepšieho zabávača doma mať nemôžeme. Povahovo je mierny, spoločenský, ľahko sa cvičí a dokáže pokojne žiť s každým človekom.

Akého psíka do bytu
Havanský psík

-sz-