Ako dostať mačku do prenosky?

Ak máte mačku, určite máte svoje skúsenosti. Dostať mačku do prenosky, v ktorej ju potrebujete dopraviť k veterinárovi, alebo niekam, kam by z vlastnej vôle určite nešla, vôbec nemusí byť jednoduché. Napokon, ani sa jej nemožno čudovať. Pravda, pokiaľ váš mačasí miláčik nepatrí k stúpencom atrenalínových zážitkov.

mačku do prenosky

Čo teda robiť?

Nechať prenosku v dosahu mačky

Aj vtedy, ak ju vôbec nepotrebujeme nikam prenášať. Mačka si na prenosku rýchlejšie zvykne a ak ju nabudúce budete volať a vo vašej blízkosti zbadá prenosku, nebude sa už tak báť, lebo sa s ňou už mala možnosť bližšie zoznámiť počas predošlých dní a nič jej pritom nehrozilo.

Dajte mačke do prenosky občas nejakú maškrtu

Nechajte prenosku otvorenú, aby mačka mohla do nej vliezť a pochutnať si aj v čase, ak ju nikam neprenášte. Prenoska získa u mačky na atraktívnosti, pretože si zapamätá, že v nej občas nájde niečo dobré pod zúbok.

Skúste z otvorenej prenosky urobiť mačke nové, lákavé miesto na odpočinok.

Mačky sú veľmi zvedavé a rady si na svoj oddych vyberajú nezvyčajné miesta. Skúste jej teda do otvorenej prenosky vložiť malú deku, ktorá bude z prenosky lákavo vyčnievať von ako koberček. Je veľmi pravdepodobné, že mačke sa to zapáči a čoskoro sa tam utáborí.