Veštenie zo sviečky

Chceli by ste vedieť, čo vás čaká? Ak áno a máte rady veci tajomné, skúste sa pozrieť do budúcnosti  pri zapálenej sviečke. Tí, ktorí sa tejto technike veštenia venujú, tvrdia, že takýmto spôsobom sa možno dozvedieť zaujímavé odpovede na mnohé zvedavé otázky…

zena so svieckou

Sviečku umiestnite do bezpečného svietnika približne vo výške očí, pohodlne si sadnite, potom sviečke pošepnite svoju otázku a zažnite ju. Na chvíľu zavrite oči a nemyslite na nič iné ako na svoju otázku. Keď už ste úplne sústredení a uvoľnení, otvorte oči, pozrite sa smerom ku sviečke,, ale nie celkom na ňu – tak trochu akoby rozostreným pohľadom. Niektorým ľuďom sa stáva, že keď sa uvoľnia a sústredia na svoju otázku, vidia v plameni sviečky rôzne symboly, alebo úplné obrazy. Začiatočníci sa zrejme uspokoja aj s jednoduchším veštením – ale, ako sa hovorí, cvik robí majstra.

 

Ako to prebieha?
Pošepnite sviečke svoju otázku a po krátkom sústredení sa a otvorení oči pozorne sledujte, aké signály sviečka vysiela:

Aktívny, jasný plameň: jasná a kladná odpoveď “Áno”.
Plameň sviečky náhle vyšľahne:
vyskytne sa nečakaná prekážka.
Modrý plameň sviečky:
signalizuje nedostatok energie alebo prítomnosť ducha.
Ak sviečku nemožno zapáliť alebo zhasína: znamená to “STOP!” V tejto veci niečo nie je v poriadku. Skôr než niečo podniknete, poriadne si všetko premyslite!
Veľmi slabý plamienok: znamená, že ste pre danú vec málo zanietení. Možno si nie ste celkom istí, či sa správne rozhodnete – asi by bolo lepšie, keby ste svoje rozhodnutie ešte odložili a sledovali vývoj situácie.

Plamienok poskakuje a trepoce sa: Je potrebné, aby ste na svoje rozhodnutie či konanie nazbierali dostatok energie. Najprv zregenerujte svoje sily a potom konajte. Iba tak dosiahnete výsledok, aký potrebujete.

Žiarivý prstenec okolo plameňa sviečky: Pozor, buďte opatrní – môžu sa vyskytnúť ťažkosti!

Krásne horiaci a jasný plameň: Všetko dobre dopadne.

Pohybujúci sa plameň alebo pohyb v plameni: Veci sa stále menia… Ak sa plameň pohybuje smerom doľava, zmeny nemusia viesť k zdarnému cieľu.

Oranžový plameň: Očakávajte radostné časy.

Červený plameň: Nenechajte sa ovládať hnevom a v žiadnom prípade nedovoľte, aby ovládal vaše činy!

Prstence v plameni: očakávajte dobré správy, budete mať šťastie…

Tlenie: Vyskytnú sa problémy, ale nevzdávajte sa!

Plameň sviečky sa štiepi na dve časti: ponúknu sa vám dve rovnako dobré možnosti.
Plameň má tri končeky: Pustite sa strednou cestou – tá bude pre vás najlepšia.
Odkvapkávajúci vosk: ak odkvapkáva na ľavú stranu, je to negatívne znamenie, ak na pravú stranu, považujte to za pozitívny signál. V prípade, že vosk odkvapkáva po sviečke špirálovito, môže to naznačovať prítomnosť ducha, ktorý vám chce niečo povedať…

Žltý plameň: signalizuje, že by ste sa mali stať viac kreatívni a komunikatívni.

Rada na záver: Veštenie z plameňa sviečky si vyžaduje pokoj, sústredenie a elimináciu rušivých vplyvov zvonku. Ak vás ovláda hnev, trápi vás choroba alebo vyčerpanosť, veštenie odložte na inokedy.