SPÄŤ
Zdravie

Agrimony alebo Repík lekársky – Liečitelia z ríše kvetov

Od: Jana Vančová 6.2.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Bachove kvetové esencie

Liečitelia z ríše kvetov pre harmonizáciu tela i duše

Ak patríte k tým, ktorí už počuli veľa dobrého o Bachovej kvetovej terapii a jej zaujímavých liečivých účinkoch, určite vašej pozornosti neuniklo ani zaujímavé čítanie na túto tému, ktorému sme sa venovali v uplynulom roku.

38 kvetov pre zdravie

AgrimonyOriginálne Bach® kvetové esencie sú prírodným prostriedkom, ktorý sa získava jedinečným spôsobom z kvetov a rastlín.  Svoje meno si nesú po svojom zakladateľovi, anglickom lekárovi, bakteriológovi a homeopatovi Dr.Edwardovi  Bachovi (1886 – 1936). Jeho teória kvetovej terapie je založená na skutočnosti, že všetky ochorenia sprevádza neharmonický negatívny stav a práve ten sa môže stať prvotnou príčinou prepuknutia fyzického ochorenia. Ak sa tento stav mysle nelieči, nie je možné ani uzdravenie tela. Svojou filozofiou „zdravá myseľ prináša zdravé telo“ ukázal spojitosť medzi mentálnym a fyzickým zdravím, ktorú v súčasnosti uznáva množstvo svetových odborníkov. Popísal 38 kvetov s presným udaním účinkov, čím sa jeho originálny systém stal prístupný pre prevenciu i samoliečbu veľkého počtu ľudí. A keďže kvetové esencia slúžia na liečbu bežných ľudských charakterových slabostí, a nie duševných ochorení, na to, aby sme mohli s Bachovymi kvetmi úspešne pracovať, nepotrebujeme lekárske, ani dokonalé psychologické vzdelanie. Dôležitá je vyspelosť vlastnej mysle a schopnosť rozpoznať a pochopiť konkrétnu vnútornú slabosť.

38 kvetových esencií Dr. Bacha  reprezentuje 38 negatívnych emocionálnych stavov a nálad.

Myslíte si, že dokážete stanoviť svoj typ a vybrať si esenciu, ktorá je vhodná na liečenie vašich problémov? Prečítajte si nasledujúce riadky a dozviete sa, čo je charakteristické pre konkrétne typy.

Agrimony (Agrimonia eupatoria)

Repík lekársky

Ľudia typu Agrimony ukrývajú svoje starosti a problémy za bezstarostnou a veselou tvárou, napriek tomu, že v hlave sa im preháňa jedna myšlienka za druhou. Navonok vyzerajú, akoby im nič nechýbalo a akoby všetko mali dokonale a s ľahkosťou vo vlastných rukách. Táto zdanlivá ľahkosť a usmievavosť však iba maskuje neschopnosť pozrieť sa na problémy okolo seba, rovnako ako aj hlboké obavy z prípadnej konfrontácie s realitou.

Agrimony

Napriek všetkému, títo ľudia majú silnú potrebu citovo sa otvoriť a zažívať skutočnú radosť. Z veľkej potreby radosti vzniká u týchto ľudí silná túžba po spoločnosti – spoločnosť je pre nich tým zdrojom, kde môžu uplatniť svoj talent na dobrú náladu a pohodu – samozrejme, založený na potláčaní svojich strachov a neistôt, čo môže viesť až k pretvárke.

Agrimony typy nehľadajú odstup, ale svoju negatívnu situáciu úmyselne maskujú hraným pozitívnym postojom. Je to zámerný únik pred realitou a títo ľudia potom môžu byť vnútorne rozdvojení, unavení a vyčerpaní. Ľudia typu Argimony môžu mať niekedy pocit, že je to práve ich okolie, kto si žiada ich úsmev, a oni preto túto výzvu musia prijať. Samozrejme, je to omyl a je dobré, ak to začneme riešiť. A práve tu môže veľmi pomôcť esencia Agrimony.

Ako pôsobí Agrimony?

Agrimony

Agrimony je esencia pôsobiaca na našu vlastnú vnútornú pravdu, ktorú každý z nás nosí v sebe. Kvôli vonkajším vplyvom, vžitým predstavám alebo zabehnutým zvykom nie sme však často schopní pocítiť jej silu, a tak v nás ostáva ticho ukrytá. Nikdy sa však nestratí. Po čase však sama vypláva na povrch, pretože pokiaľ ju svojím myslením zastierame, vzniká v nás silné napätie, ktorá nás raz donúti pozrieť sa na situáciu reálne a uvidieť veci také, aké sú. Takzvaný nepokoj svedomia je výsledkom toho, že nežijeme vlastnú pravdu, ale predstavy a požiadavky iných.

Agrimony našu vlastnú pravdu odkrýva a tá sa potom stáva zdrojom jasnosti a prirodzenej radosti. Pomáha nám objaviť v sebe vyrovnanosť a pokoj. Tým, že človek svoje problémy neskrýva, ale otvorí sa im a pozrie sa im do tváre, uvoľní sa v ňom napätie a on pocíti úľavu, že už ďalej nemusí nič hrať, ani predstierať. Súčasne sa otvoria zdroje sily na riešenie problémov. Energiu, ktorú človek dovtedy vynakladal na ukrývanie problémov, môže odrazu využiť na ich riešenie. Kľúčom k tomu je vlastnú vnútorný pravdivý pohľad na situáciu.

Agrimony tak môže predstavovať prvý krok ku zmene návykového správania. Samozrejme, u každého tento proces prebieha ináč, preto je vhodné konzultovať túto situáciu s odborným terapeutom.

Akí sú ľudia typu Agrimony?

AgrimonyV pozitívnom stave sú ľudia typu Agrimony spontánni a optimistickí, vďaka čomu sú vyhľadávanými spoločníkmi. Sú pre svojich blízkych zdrojom inšpirácie a radosti, pretože dokážu okolo seba vytvoriť úžasnú atmosféru. Zatiaľ čo v negatívnom stave potrebujú spoločnosť. Na to, aby zakryli svoje problémy, v pozitívnom stave vnímajú spoločnosť ako zdroj radosti a spolupatričnosti, kde môžu zdieľať svoje názory a otvorene hovoriť o všetkom, čo ich zaujíma.

Špecifikum esencie Agrimony:

Agrimony vždy pomáha jasne sa rozhliadnuť a prijať to, čo je tu a teraz. Pomáha  aj akceptovať vlastnú osobnosť so všetkými jej stránkami a vrátiť sa k vlastnej prirodzenosti a autentickosti.

Samozrejme, túto esenciu niekedy môžu krátkodobo potrebovať aj ľudia, ktorí nie sú priamo typ Agrimony. Býva to v situáciách, ktoré si vyžadujú jasný pohľad a úsudok, čoho však nie sú schopní. Buď v sebe potláčajú svoje strachy, alebo, naopak, vidia iba prehnané pozitívne aspekty. Niekedy sa takéto situácie vyskytujú na začiatku problému, ktorý si vyžaduje riešenie, ale dotyčný človek nie je schopný pozrieť sa na situáciu  nestranne a jasne.

Esencia Agrimony pomáha vrátiť sa k vlastnej prirodzenosti a autentickosti.

Pokračovanie nabudúce

Všetky produkty môžete na Slovensku zakúpiť vo vybraných lekárňach, obchodoch a e-shopoch so zdravou výživou a bio produktami.

Ich zoznam nájdete na www.bachovaterapie.cz

womangalérie VŠETKY