SPÄŤ
Zdravie

Aj vy chcete mať krásne zuby? Je tu nová liečba!

Od: Jana Vančová 26.6.2018
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Takmer neviditeľný zubný strojček a 3D technológie dnes uľahčujú lekárom lepšie stanoviť diagnózu a pacientom poskytovať komfortnejšiu liečbu. Je takmer neuveriteľné, aké zázraky dokáže urobiť s chrupom!

krásne zuby

Moderné technológie v ortodoncii majú čo ponúknuť

Cieľom ortodontickej liečby (vyrovnávania zubov) sú rovné zuby a pekný úsmev. V ideálnom prípade majú byť horné a dolné zuby rovné, tvarované do pravidelných oblúkov, ktoré sú vzájomne harmonicky vyrovnané a optimálne umiestnené v tvári pacienta.

Rýchlo sa vyvíjajúce moderné technológie a materiály pomáhajú riešiť stále náročnejšie prípady, lekárom uľahčujú prácu a zvyšujú komfort pacienta. Týka sa to napríklad dokonalejších 3D otlačkov a modelov zubov a liečbu systémom priehľadných fólií. V neposlednej rade sa taktiež zefektívňuje komunikácia medzi lekármi rôznych oborov pri liečbe zložitejších prípadov.

Nový priehľadný zubný strojček si rýchlo obľúbite

„Veľmi obľúbeným a pre pacientov efektívnym a pohodlným riešením pri vyrovnávaní zubov je priehľadný vyberateľný zubný strojček Invisalign®. Jedná sa o sadu takmer neviditeľných fólií, ktoré postupne posunú zuby do požadovanej polohy. Výhodou tejto liečby je bezpochyby diskrétnosť a pohodlie. Pacient môže strojček kedykoľvek sám vybrať a znovu nasadiť. Môžete tak bez obáv jesť a piť svoje obľúbené jedlá a nápoje a nemeniť svoj životný štýl,“ hovorí čeľustný ortopéd MUDr. Lucia Piteková, PhD.

krásne zuby

Virtuálne zobrazenie postupného pohybu zubov je pre pacienta motivujúce

Súčasťou systému Invisalign® je špeciálne vyvinutý software (ClincheckPro) pre plánovanie liečby. Táto technológia plánovania liečby umožňuje lekárom spracovať liečebný plán do posledného detailu, čo je veľká výhoda. Celá liečba sa skladá z malých, presne definovaných pohybov zubov, ktoré sa posúvajú do žiadanej polohy. Liečebný plán zobrazí nielen požadovaný výsledok liečby, ale aj predpokladané pohyby zubov v priebehu času. Práve virtuálne zobrazenie postupného pohybu zubov až po konečný výsledok je pre pacienta veľmi motivujúci. Aby bola liečba účinná, pacienti by mali strojček nosiť 22 hodín denne. Strojček si môžu vybrať na čistenie zubov a pred jedlom.

Aká je vlastne cena liečby?

Vytvorenie správneho liečebného plánu je základom pre úspešnú liečbu, ktorá sa dá v menej komplikovaných prípadoch zvládnuť aj počas troch mesiacov[1]. Priemerná doba liečby je 1 – 1,5 roka. Priemerná cena liečby systémom Invisalign sa pohybuje od 2000-4200 euro, cena však závisí od dĺžky a zložitosti liečby a je stanovená lekárom, ktorý liečbu poskytuje.

Koľko pacientov už podstúpilo účinnú liečbu?

Liečbu Invisalign podstúpilo už 5,5 milióna pacientov na celom svete, vrátane 1,3 milióna dospievajúcich pacientov. Systém Invisalign je navrhnutý tak, aby liečil širokú škálu prípadov nerovných a nahustených zubov u dospelých, mladistvých a mladších pacientov – od miernych až po zložitejšie prípady.

Viac informácií na www.invisalign.sk

womangalérie VŠETKY