SPÄŤ
Zdravie

Ako môžu pomôcť Originálne Bachove kvety v predvianočnom čase i vám?

Od: Jana Vančová 29.11.2017
1 Hviezda2 Hviezdy3 Hviezdy4 Hviezdy5 Hviezd Ohodnoťte článok
Loading...

Máte občas pocit, že Vianoce sú všetko  iné, len nie sviatky pokoja, a už samotné predvianočné obdobie vám „ brnká“ na  nervy? Určite v tom nie ste sami a možno sa pýtate, čo s tým? Môžete to skúsiť vydržať, môžete si nechať predpísať lieky na upokojenie alebo skúsiť jednu z ďalších účinných možností, ako na hektiku predvianočného času a samotných Vianoc vyzrieť.  Sú to Bachove kvetové esencie.

Bachove kvety

Ako sa príjemne upokojiť?

Pokiaľ nemáte čas alebo z  akéhokoľvek dôvodu chuť ísť na konzultáciu  k  praktikovi Bachovej kvetovej terapie, je pre vás najlepšou esenciou prvej voľby vždy RESCUE®Krízová esencia. Jej hlavným prínosom nielen pred a v priebehu vianočných sviatkov je, že harmonizuje naše emócie. Tým nás stabilizuje, upokojuje, uvoľňuje napätie, stres, strachy, úzkosť, paniku, zabraňuje šoku, traume, hystérii, neadekvátným reakciám. Ak máte pocit, že každá vaša ďalšia reakcia bude  čokoľvek iné  len nie primerané danej situácii, siahnite rýchle po RESCUE® Krízovej  esencii a doprajte si pár dávok.

Bachove kvetyAk sa cítime preťažení a nevieme, čo skôr…

Na  konci roku sa snažíme dohnať všetky resty v zamestnaní. Tiež je treba nakúpiť darčeky, kapra a vyupratovať byt. Skrátka  snažíme sa behom posledných štyroch decembrových týždňov zvládnuť v jednej osobe prácu, s ktorou by normálne mali problém 3 – 4 ľudia. Navyše to funguje tak, že štyri veci vybavíme, ale  ďalšie tri sa  obvykle niekde vynoria. Z toho môžeme mať úplne objektívny pocit, že je toho na nás veľa. Zodpovednosť, tlak, napätie –  jednoducho všetkého až nad hlavu. V tomto  momente  je čas na JILM (Brest), esenciu  na preťaženie zodpovednosťou a úlohami. Pomôže nám získať ten správny odstup a pokoj, a objektivne posúdiť, čo je momentálne dôležité, čo môže počkať  a čo nie je  vôbec nutné urobiť. Pomocou tejto esencie tiež povolí extrémny vnútorný  tlak a pocit zodpovednosti.

Čo robiť, ak nás neustále trápia myšlienky, ktoré nám nedajú pokoja vo dne, ani v noci?

Pokiaľ máte v hlave príliš mnoho starostí, povinností, úloh, zoznamov,  termínov  a predvianočných a vianočných vecí, ktoré si žijú svoj vlastný život, zaťažujú vás a vedú k cyklickému toku myšlienok, ktorý nie ste  schopní sami ani zastaviť, tak potrebujete WHITE CHESTNUT (Pagaštan konský biely). Esenciu na krúživé, v hlave stále rotujúce myšlienky, ktoré (pokiaľ v našej hlave krúžia pred spaním) môžu viesť až k nespavosti, a obťažujú nás  aj za bieleho dňa. Naviac to, že vám to v hlave „rotuje“ stále dookola, nič nerieši. Len nás pripravuje o množstvo energie, ktorá nám  bude chýbať inde.

Bachove kvety„Padáte“ pred sviatkami od únavy…?

Pokiaľ ste celý rok podávali výkony v práci aj doma, a nedopriali ste si ani poriadnu dovolenku alebo inú formu odpočinku, môžete sa cítiť na konci roka (navyše s nedostatkom svetla, slniečka a s ochladeným počasím v kombinaci s predvianočným stresom) ako vyžmýkaný citrón. Pokiaľ je vaša únava a vyčerpanie viac  fyzického rázu a ste takí unavení, že máte pocit, že už nemôžete robiť vôbec nič, len pozerať do prázdna, použite OLIVE (Olivu ). Ak je únava skôr mentálna, spojená so zlým ranným naštartovaním,  potrebujete  skôr   HABR (Hrab obyčajný).  Pokiaľ ste extrémne vyčerpaní, ale pod tlakom vášho silného pocitu zodpovednosti pracujete stále viac ( až do odpadnutia), alebo aj pokiaľ ste v živote obvykle naučení prekračovať  hranice vlastnej energie, urobí vám dobre OAK (Dub letný).

Pomoc pre nerozhodných

Vianoce sú  tiež obdobím rozhodovania: pri nákupe vianočných darčekov, kde sviatky prežiť, čo napiecť a uvariť. Pokiaľ trpíte v živote nerozhodnosťou a máte problém si vybrať medzi dvoma alebo viacerými možnosťami, môže vám byť nápomocný SCLERANTHUS (Sklerant ročný). Esencia, ktorá pomáha nerozhodným ľuďom urobiť  rýchly a správny výber medzi niekoľkými možnosťami a šetrí nám energiu.  Obvykle plytváme premýšľaním nad tým, či  manželovi kúpime ako darček radšej  papuče,  knihu alebo parfum. Vo finále odchádzame z obchodu po dvoch hodinách rozhodovania bez knihy, parfumu i bez papúč, ale zato poriadne rozladení… 😛 

A tak sa dostávame k silným emóciam, ktoré so sebou vianočné sviatky  každoročne prinášajú.

Bachove kvetyNiečo účinné pre netrpezlivých…

Pokiaľ  ste netrpezliví, podráždení, máte v tomto predvianočnom období nulovú toleranciu  k pomalejším spoluobčanom (to sú, samozrejme, všetci ostatní  okrem vás) a vo fronte  dlhšej ako s troma ľuďmi vás môže doslova „poraziť“  („to snáď ani nie je možné, že to tak trvá, čo to tam tá ženská pri pokladni robí ?? “budem sa  sťažovat vedeniu obchodu na extrémne pomalú obsluhu“), potrebujete IMPATIENS (Netýkavka žliazkatá). Vráti vás  k vášmu vlastnému prirodzenému tempu, zníži svalové napätie a podráždenosť a postupne vás obdarí primeranou  trpezlivosťou. Výborná je i pre roztúžené deti, ktoré sa už nemôžu dočkať dňa, kedy konečne príde Ježiško a  nevedia sa pomaly sústrediť  už na nič iné.

Ak sa už rozčúlite, zúrite, hneváte sa,  máte pocit, že by ste vami označeného pôvodcu vašej zlosti najradšej pretrhli ako hada (a tých dôvodo,v prečo sa rozčuľovať je pred Vianocami niekedy požehnane), uľaví vám HOLLY (Cezmína ostrolistá), okrem iného symbolická vianočná rastlina a tiež esencia proti zlosti, hnevu, žiarlivosti, zúrivosti a nenávisti. Môžete ju dať i vašim ratolestiam, keď ich pri vianočných darčekoch popadne záchvat zlosti, pretože práve zistili, že pod stromčekom nie je tá hračka,  po ktorej túžili…

Veríme, že aspoň pre niektorých z vás budú naše tipy osožné  a že strávite – aj vďaka nim – pokojnejší predvianočný čas a pohodové sviatky. Bachove kvetové esencie a zvlášť RESCUE® Krizovú esenciu môže užívať, samozrejme, aj ktokoľvek ďalší z vašej rodiny, kolegovia v práci a iní.

Originálne Bachove kvetové esencie zakúpite vo vybraných lekárňach a u autorizovaných predajcov. Ich zoznam nájdete na web stránkach: www.bachovaterapie.cz

Krystal Aquamarin

womangalérie VŠETKY