Bachova kvetová terapia – malý zázrak pre každého

„Tento systém liečenia je tým najdokonalejším, ktorý bol daný ľudstvu v jeho živej podobe.“

Dr.Edward Bach

Bachova kvetová terapia

Určite ste už počuli o Bachovej kvetovej terapii a o jej zaujímavých liečivých účinkoch. Ak patríte k tým, ktorí by sa o tejto jedinečnej metóde radi dozvedeli viac, nasledujúce rozprávanie je určené práve vám…

Originálne Bach® kvetové esencie sú prírodným prostriedkom, ktorý sa získava jedinečným spôsobom z kvetov a rastlín.  Svoje meno si nesú po svojom zakladateľovi, anglickom lekárovi, bakteriológovi a homeopatovi Dr. Edwardovi  Bachovi (1886 – 1936).

Bachova kvetová terapia

Vnútorný postoj človeka má vplyv na jeho zdravie

Dr. Bach bol hlboko presvedčený, že osobnosť a vnútorný postoj človeka má vplyv na jeho zdravie. Tak prišiel k záveru, že pri akejkoľvek chorobe  nestoja v popredí telesné symptómy, ale osobnosť pacienta, a práve tá by sa mala  pri lekárskom vyšetrení rešpektovať. Bach bol čoraz menej  spokojný s obmedzeniami  školských poznatkov z medicíny a tým, že sa zameriava len na ošetrenie symptómov. Vychádzal z toho, že účinná liečba musí obsahovať vždy liečbu príčiny. Dr. Bach tiež rozpoznal, že človek, ktorý sa nenachádza v úplnej duševnej rovnováhe, ľahko a rýchlejšie podlieha chorobe. Podľa Dr. Bacha, choroba je výsledkom neharmonického duševného stavu, pokiaľ zdravie je výsledkom vnútornej harmónie.

Bachova kvetová terapiaKvetové esencie sú vhodné pre všetky vekové kategórie, pre zvieratká i kvety

Bachov systém je schopný pokryť škálu všetkých emócií, s ktorými sa denne  stretávame a pomáha nám vniesť rovnováhu do osobných životov, navrátiť radosť a vnútorný pokoj. Ich veľkou prednosťou  je, že sú výlučne prírodného pôvodu, bez chemických prísad a bezpečné pre všetky vekové kategórie – od bábätiek, tehotných mamičiek, až po vek vysokej staroby. Ich  blahodarné účinky určite ocenia i majitelia zvieracích domácich miláčikov, ktorým tiež prinášajú  okamžitú úľavu . Pozitívne účinky zaznamenávajú i kvetiny, ktoré sú nimi ošetrované.

Aká esencia Dr. Bacha je pre mňa tá správna?

Túto otázku si ľudia často kladú, keď si prečítajú, na čo všetko esencie pôsobia a aké emócie, či choroby sú schopné uzdraviť. Pri výbere vhodnej kvetovej esencie je vždy dôležité vychádzať  zo základného pocitu, teda z toho, ako sa cítime.

Bachova kvetová terapiaNapríklad, pokiaľ máme sklony k depresívnemu, smutnému správaniu, ktoré prichádza ako „čierny mrak“, nevieme si ho vysvetliť, len upadáme do smútku a nevidíme radosť a naplnenie vo vlastnom živote, rozhodne bude pre nás tou správnou voľbou kvet Horčice Mustard. Niektorí ľudia majú problém s vlastným sebavedomím, nie sú si istí, či  určité možnosti alebo príležitosti, ktoré sa im v živote objavujú, sú vhodné práve pre nich a či ich dokážu vôbec zvládnuť. Kvet  Smrekovca padavého  (Larch) ľuďom tohoto typu pomôže objaviť v sebe vnútornú sebaistotu,  sebavedomie a  vieru vo vlastný úspech.

Bachova kvetová terapiaKrízová esencia pomáha lepšie zvládnuť stresové situácie

Zvláštne miesto, obľubu i prvenstvo si v systéme Originálnych Bach®  kvetových esencíí nesie kombinácia piatich  kvetov, zmes nazvaná Rescue® Remedy Krízová esencia. Túto zmes si možno kúpiť vo forme kvapiek, spreja, krému, gélu, žuvačiek, šumivých tabletiek s vitamínmi a pastiliek na cmúľanie.

Je určená do všetkých záťažových stresových situácií, ktoré v priebehu dňa  prežívame. Určite ju ocenia  maminky pred alebo pri pôrode, deti v predškolskom a školskom veku, adolescenti, ale i pracujúci a vyťažení manažéri… Pomáha zvládať  strach z návštevy zubára, lekára, strach z cestovania, lietania, strach z dôležitého rokovania. Dodáva vnútorný pokoj  pri skúškach, písomných testoch , pri nečakaných správach či udalostiach. Je dobré ju mať vždy po ruke v kabelke, v domácej lekárničke, v školskej taške alebo vo vrecku  pánskeho saka…

Jednoduchá a účinná pomoc pre zdravší a šťastnejší život vždy poruke

Pre ľudí s problémami spánku pomôže RESCUE® Night – zmes, ktorá prináša úľavu a odpočinok po dni plnom stresu a taktiež radosť z dobrého a pokojného spánku.

Originálne Bach® kvetové esencie nám v dnešnej dobe poskytujú skutočne  jednoduchú a veľmi účinnú pomoc, ako žiť v radosti, vnútornom  naplnení a zvládať pritom náročné úlohy  a povinnosti, ktoré dnešná doba prináša.

Pre svoju jednoduchosť a účinnosť si získavajú už viac ako 70 rokov  obľubu nielen vo svete, ale postupne aj u nás, v Slovenskej republike. Možno ich kúpiť voľne vo vybraných lekárňach, v obchodoch so zdravou výživou, ale aj v internetových obchodoch, ktoré sa venujú bio potravinám či kozmetike.

Zoznam predajcov Originálnych Bach®  kvetov na Slovensku  nájdete na www.bachovaterapie.cz

Zuzana Sommer