Budí vás niečo vždy v rovnaký čas?

Ak sa v noci, či zavčas rána, budíme vždy v rovnaký čas, telo nám chce niečo povedať…

Naše prastaré mamy by možno za tým videli nejakých duchov, ktorí nám nedajú spať, ale podľa čínskej tradičnej medicíny sa takto ozývajú biologické hodiny, ktoré nám signalizujú, prečo nemôžeme spať.

žena nespavosť

21. – 23. hodina 

Ak chodíme spávať zavčasu a už o tomto času nás niečo pravidelne prebúdza, mali by sme vedieť, že v tomto čase sú aktívne obehové cesty a že ak sa v tomto čase prebúdzame a nemôžeme zaspať, môžeme mať problémy s imunitou, štítnou žľazou alebo nadobličkami. Príčinou však môžu byť aj psychologické faktory – napríklad veľký stres alebo strach.

23. – 1. hodina

Toto je doba, keď je aktívny žlčník a ten má na starosti spracovanie všetkých tukov, ktoré sme skonzumovali počas dňa. Ak sa v tomto čase budíme zo spania, mali by sme jesť viac zdravých tukov. Dôvodom môžu byť aj psychologické faktory – napríklad ak niekomu niečo vyčítame, alebo vyčítame sami sebe niečo, čo sme urobili…

1. – 3. hodina 

V tento čas je aktívna pečeň. Ak sa budíme v tento čas, môže to signalizovať, že tento orgán preťažujeme. Zrejme je načase upraviť svoje stravovanie a obmedziť alkohol. V tento čas však môže rušiť spánok aj pocit viny alebo hnev.

3. – 5. hodina 

V tento čas pľúca zhromažďujú kyslík, aby ho odovzdali do celého tela. V túto nočnú hodinu ľudia zvyčajne pociťujú smútok a žiaľ. Ak sa v tento čas budievame pravidelne, môže to signalizovať hlásiacu sa depresiu. Upravte svoju stravu, stravujte sa zdravo a usilujte sa byť viac na čerstvom vzduchu.

5. – 7. hodina

V tomto časovom rozmedzí sa aktivuje hrubé črevo, takže je celkom v poriadku, že sa prebúdzame. Ak by sme si však radi pospali nerušene ešte trochu dlhšie, mali by sme piť viac vody. Z psychologického hľadiska môže byť dôvodom prebúdzania sa aj nejaký problém, ktorý riešime a nevieme ho vyriešiť, alebo netrpezlivé očakávanie nejakej životnej zmeny, po ktorej túžime…

 

 

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach